سه شنبه ۲۴ تير ۱۳۹۹ ,14 July 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۱ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۱۸
در 7 ماه ابتدای سال جاری صورت گرفت؛
انجام بیش از 96 هزار بازرسی از واحدهای اقتصادی سیستان و بلوچستان
 
رئیس سازمان صنعت ، معدن و تجارت سیستان و بلوچستان گفت: در 7ماه ابتدای سال جاری هزار و 89 بازرسی ، از واحدهای اقتصادی در سطح استان بعمل آمد که واحدهای متخلف شناسایی و تعداد 4 هزار و 222 پرونده تخلف جهت رسیدگی به مرجع قانونی ارسال شده است
نادرمیرشکار در گفت وگو با عصرهامون، گفت: از ابتدای سالجاری تا پایان مهرماه  96 هزار و 89 مرتبه از واحدهای اقتصادی بازرسی بعمل آمد که واحدهای متخلف شناسایی و 4 هزار و 222 پرونده تخلف جهت رسیدگی به مرجع قانونی ارسال گردیده است. 

وی افزود: در همین بازه زمانی  10 طرح نظارتی تخصصی از جمله ویژه نوروز، محصولات زراعی، ماه مبارک رمضان، طرح نظارتی مصالح ساختمانی، طرح نظارتی کالاهای پزشکی، باشگاههای ورزشی، قند وشکر، مدارس غیرانتفاعی، حمل و نقل مسافر، بازگشایی مدارس انجام شده است.

وی ادامه داد: همچنین برای صنوف آموزشگاه های رانندگی، خشکشویی، خدمات لوله کشی گاز، درب و پنجره،  زولبیا و بامیه قنادان قیمت گذاری صورت گرفته است.

میرشکار تصریح کرد: در بازه زمانی اعلام شده در بخش آرد و نان در سطح استان نیز تعداد 5 هزار و 125 بازرسی صورت پذیرفته  که منجر به تشکیل تعداد 272 پرونده تخلف شده شده است .

وی افزود: علاوه بر این 15 هزار و 239 بازرسی طی این مدت در حوزه ی قاچاق کالا در سطح استان توسط بازرسان سازمان انجام شده که در همین ارتباط تعداد 414 پرونده تخلف تشکیل که جهت رسیدگی به مراجع ذیربط ارجاع شده است.

وی اذعان داشت: طی مدت اعلام شده در سطح استان در خصوص نظارت بر انبارها و سردخانه ها، تعداد 718 بازرسی انجام شده که از این تعداد بازرسی ها 688 مورد مربوط به انبارها و تعداد 30 مورد مربوط به سرخانه ها است.

وی ادامه  داد: 2 هزار و 302 گزارش در سطح استان نیز از طریق ستاد خبری ( مشارکت مردمی) اخذ شده که از این تعداد یک هزار و 240 مورد تلفنی، 457 مورد به صورت کتبی، 331 مورد به صورت حضوری، 13 مورد از طریق پورتال ، از طریق سامانه پیامگیر 242 مورد و وب سایت 124 نیز تعداد 19 دریافت و ثبت شده که 781 گزارش  متخلف شناخته شده ، تعداد 206 گزارش در دست بررسی، تعداد 135 گزارش منجر به رضایت شاکی و یک هزار و 180 گزارش نیز غیر متخلف  اعلام شده است.

میرشکار افزود : تمامی گزارشات دریافت شده از طریق ستاد خبری طی مدت 7 ماهه سالجاری مربوط به گرانی بوده است و هیچ گونه گزارشی در خصوص کمبود کالا اخذ نگردیده است.

وی اظهار کرد: بیشترین این گزارشات  مربوط به نان،خدمات شرکت های خودروسازی ،قند و شکر، پوشاک، سوخت، خدمات لوله کشی گاز، میوه و سبزیجات، لبنیات، نوشابه، روغن، گوشت، تخم مرغ، مرغ و... بوده است.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۱۷۳۹۳


ارسال