شنبه ۲۵ مرداد ۱۳۹۹ ,15 August 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۱ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۳۰
توزیع 2600 کلاه ایمنی بین موتورسواران سیستان و بلوچستان
 
سرپرست اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای سیستان و بلوچستان گفت: 2 هزار و 600 کلاه ایمنی به طور رایگان در هفت ماهه سالجاری به منظور ارتقای ایمنی تردد، میان موتورسواران استان توزیع شده است.
ایوب کرد در گفت وگو با خبرنگار عصرهامون افزود: یكی از طرح های مهم حوزه حمل و نقل استان اجرای طرح ارتقای ایمنی راكبان موتور سیكلت سوار است كه هر ساله در قالب های برگزاری دوره های آموزشی و توزیع اقلام ایمنی در مناطق هدف طرح اجرا می شود.

وی با بیان اینکه استفاده نكردن از كلاه ایمنی در بیشتر تصادفات منجر به فوت شده و گاهی اوقات درمان آن هزینه های بسیار زیادی را برای خانواده ها به همراه دارد، گفت: فرهنگ سازی و توزیع كلاه ایمنی می تواند از صدمات و خسارت در میان راکبان موتورسیلکت در سیستان و بلوچستان تا حد زیادی جلوگیری كند.

 134 مانور ایمنی جاده ای برگزار شد
سرپرست اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان در ادامه از اجرای 134 مانور ایمنی در هفت ماهه سالجاری در جاده‌های استان خبر داد و افزود: 2 هزار و 730 دستگاه ناوگان عمومی در این مانورها مورد بازدید قرار گرفتند.

کرد ارائه آموزش نکات ایمنی و قوانین و مقررات به مترددین در جاده‌ها، توزیع 550 عدد کپسول آتش‌نشانی و برچسب شبرنگ مخصوص وانت بارها و سه هزار گردنبند شبرنگ مخصوص شتر جهت رویت هر چه بیشتر آنها توسط کاربران جاده را از دیگر اقدامات این اداره‌کل برای افزایش ایمنی در جاده‌ها عنوان‌کرد.

وی با اشاره به اهمیت ایمنی در جاده ها گفت: با توجه به اینکه ایمنی از عوامل مهم و تاثیرگذار در حمل و نقل است كه از یک طرف اطمینان شبكه حمل و نقلی را بالا می برد و از طرفی نیز باعث توسعه اقتصادی می شود تامین ایمنی جاده ها در اولویت این اداره کل قرار دارد.

سرپرست اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان خاطر نشان کرد: از رانندگان  انتظار می رود ضمن رعایت سرعت مطمئنه در طول سفر به علائم نصب شده در محورها توجه کافی داشته باشند و با توجه به طولانی بودن برخی مسیرهای استان و احتمال خستگی و خواب آلودگی از استراحتگاه های بین راهی و مجتمع های خدماتی رفاهی در جهت استراحت و رفع خستگی استفاده کنند.

کرد عنوان کرد: سامانه گویای ۱۴۱ و سامانه پیامکی 3000141 نیز آماده دریافت پیشنهادات، انتقادات و نقطه نظرات مسافرین و هم استانی‌ها در خصوص نحوه ارائه خدمات راهداری و حمل و نقل در محور های مواصلاتی سیستان و بلوچستان است.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۱۷۴۰۲


ارسال