شنبه ۱۴ تير ۱۳۹۹ ,4 July 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۱ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۳۴
نمایندگان سیستان وبلوچستان در مجلس شورای اسلامی:
شهید شوشتری فصل تازه ای از وحدت در جنوب شرق کشور گشود/ ایستادگی مردم در مقابل شیعه انگلیسی و سنی آمریکایی
 
تعدادی از نمایندگان سیستان وبلوچستان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به وجود امنیت پایدار در استان و جنوب شرق کشور این موضوع را مرهون خون شهدا دانستند.
به گزارش عصرهامون، نماینده مردم ایرانشهر در مجلس شورای اسلامی در گفت و گو با خبرنگار پهره گفت: در شرایط کنونی حاکم بر جامعه، حفظ وحدت یک ضرورت است و یکی از مهمترین مولفه های امنیت پایدار در سیستان و بلوچستان نیز همین موضوع می باشد که سردار شهید شوشتری جان خود را برای حفظ اتحاد و وحدت نثار انقلاب کرد.
 
محمد نعیم امینی فرد افزود: وحدت ریشه در باورهای دینی داشته و بسیار مقدس می باشد و به دفعات مختلف به صورت صریح در قرآن کریم به آن اشاره شده است.
 
وی با اشاره به نقش امام خمینی (ره) در متحد کردن مردم حول محور اسلام و ایجاد وحدت افزود: مذاهب اسلامی تشیع، تسنن و گروه های اجتماعی مختلف در کشور دارای یک وحدت واقعی هستند که این بزرگترین هنر و شاخصه ایران اسلامی است که برگرفته از تعالیم دینی و برپایه منافع ملی استوار است.
 
امینی فرد بیان کرد: مذاهب اسلامی مختلف اعم از اهل تشیع و تسنن باید وحدت بین یکدیگر را بیش از پیش حفظ کرده و به دشمنان نظام جمهوری اسلامی اجازه کوچکترین مداخله را ندهند و با احترام به عقاید و نظرات یکدیگر از این فرصت استفاده مفید داشته باشند.
 
وی خاطر نشان کرد: امنیت پایدار دارای مولفه های مختلف سخت افزاری و نرم افزاری است که در سیستان و بلوچستان وجود بسیجیان بومی مدافع مرزها یکی از بزرگترین مولفه های تامین وحدت و امنیت است.
 
وی با اشاره به نقش شهید شوشتری در ایجاد وحدت در استان گفت: این شهید جان شریفش را در راه آرمانهای نظام اسلامی و به ویژه تحکیم اتحاد و وحدت بین مردم نثار کرد و خون این شهید باعث شد تا مردم بیشتر از گذشته برادری خود را حفظ کنند.
 
سیاست دشمن تفرقه افکنی میان مسلمانان است
نماینده مردم سیستان در مجلس شورای اسلامی نیز گفت:کسانی که بین شیعه و سنی اختلاف ایجاد می کنند خواسته و یا ناخواسته در زمین دشمن قرار می گیرند.
 
حبیب الله دهمرده در گفت و گو با اوشیدا افزود: ولادت پیامبر اسلام (ص) و امام جعفر صادق (ع) مناسبت خوبی برای مسلمین آزادی خواه جهان است تا حول این محور گرد هم آیند و وحدت غرور آفرینی را شکل دهند.
 
وی افزود: وحدت ریسمان محکمی برای مسلمانان است که با اتحاد و همدلی، دسیسه های استکبار جهانی بر آن بی اثر خواهد شد.
 
وی ادامه داد: یکی از عوامل اصلی که دشمنان توانستند در طول تاریخ منابع بسیاری از سرزمین های اسلامی را غارت کنند، تفرقه افکنی میان آنها بود اما وحدت میان شیعه و سنی امری جداناپذیر در اسلام است چون خدای واحدی را پرستش کرده و کتاب آسمانی مشترکی نیز دارند.
 
دهمرده تصریح کرد: میان شیعه و سنی هیچ مسئله ای برای ایجاد تفرقه وجود ندارد اما دشمنان و در راس آنها استکبار جهانی با اجرای نقشه های شوم خود به دنبال ایجاد تفرقه بین این دو مذهب بزرگ هستند و این امر ناشی از سیاست کثیف آنهاست تا در نهایت موفق به غارت منابع کشورهای اسلامی شوند.
 
وی ادامه داد: اگر مسلمانان در نقاط مختلف جهان ید واحد شوند هیچ عنصری بر روی زمین نمی تواند بر آنها چیره شود و بر آنها حکمرانی کند اما کسانی که بین شیعه و سنی اختلاف ایجاد می کنند بدون شک در راستای اهداف استکبار جهانی گام برداشته اند و خواسته و یا ناخواسته در زمین دشمن قرار می گیرند.
 
نماینده مردم سیستان تصریح کرد: امروز برخی از کشورهای به ظاهر اسلامی سرباز بی مزد و منت آمریکا شده اند، آل سعود با تقدیم کردن منابع خود به استکبار جهانی در جهان خار و ذلیل شده است.
 
وی با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران هیچ گاه سرباز کشورهای زورگو و استکباری نبوده است بیان کرد: انقلاب اسلامی با تشخیص هوشمندانه خود دوست را از دشمن جدا کرده و با تمدن و فرهنگ غنی خود وحدت کلمه را در جهان به نمایش گذاشته است.
 
عضو کمیسیون آموزش مجلس تصریح کرد: سردار شوشتری؛ بزرگ مرد استان سیستان و بلوچستان بود که با تقدیم کردن جان خود امنیت را به ارمغان آورد. تاکید بر وحدت بیشتر و توجه به معیشت مردم از جمله دغدغه های این شهید در دوران حیات پربرکتش بود که باید یاد و خاطره این چنین مردانی همواره زنده نگه داشته شود.
 
وی با اشاره به خدمت بی منت بسیجیان شیعه و سنی در حفظ امنیت مرزهای استان خاطرنشان کرد: در طول انقلاب اسلامی و دفاع مقدس هر کجا که حرکت بسیجی و مردمی شکل گرفت موفقیت از آن کشور شده و اکنون نیز در کشورهای مختلف بسیج مردمی به برکت انقلاب اسلامی شکل گرفته و امنیت را برای مردم آنجا به ارمغان آورده است.
 
نقش پررنگ طوایف و بسیجیان اهل سنت در تامین امنیت
نماینده مردم زاهدان در مجلس شورای اسلامی هم با اشاره به هفته وحدت در گفت وگو با خبرنگار زاهدنیوز بیان کرد: در اوایل انقلاب اسلامی چون دشمنان به دنبال اختلاف بودند بنیانگذار انقلاب با بصیرت و آگاهی خود هفته وحدت را نام گذاری کردند که منشا خیرات و برکات زیادی شد.
 
علیم یارمحمدزهی افزود: ملت ما متحدترین مردم هستند چرا که شیعه و سنی با هم برادر و برابر بوده و درمقابل کسانی که به دنبال اختلاف هستند مانند شیعه انگلیسی و سنی آمریکایی ایستاده اند و اجازه ایجاد دشمنی و اختلاف را به آنها نخواهند داد.
 
وی افزود: متاسفانه برخی از تندروها همیشه به دنبال ایجاد اختلاف بودند و این مردم و مسئولان هستند که باید به گونه ای رفتار کنند تا خدشه ای به وحدت وارد نشود.
 
وی با اشاره به نقش پررنگ طوایف و بسیجیان در تامین امنیت استان گفت: خوشبختانه از سالهای قبل نیز در مرزهای استان وحدت وجود داشت و مرزنشینان ما خودجوش و جهادی از مرزها حفاظت می کردند که طی سالهای اخیر اتحاد و همدلی بین طوایف و بسیجیان تقویت شد و این باعث ایجاد امنیت پایدار و آرامش بیشتر شده است.
 
وی در پایان با اشاره به نقش شهدا در تقویت وحدت در استان، خاطرنشان کرد: نقش شهدا و به خصوص شهید شوشتری در این راه بسیار موثر و چشمگیر بوده است و در واقع با شهادت این شهید بزرگوار فصل تازه ای بر وحدت عملی بین اقوام و طوایف سیستان و بلوچستان گشوده شد و امروز این امنیت و آرامش را مرهون خون شهدای گرانقدرهستیم.
 
انتهای پیام/
 
 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۱۷۴۰۵


ارسال