شنبه ۲۵ مرداد ۱۳۹۹ ,15 August 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۱ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۴۷
در دهمین یادواره شهدای وحدت، خدمت و امنیت مطرح شد:
جنوب شرق، نوک پیکان مبارزه با استکبار جهانی است/ اوج خدمات شهید شوشتری در سیستان و بلوچستان بود
 
معاون هماهنگ کننده نیروی زمینی سپاه در یادواره شهدای وحدت، خدمت و امنیت در زاهدان، گفت: خدمات و دلاوری های شهید شوشتری در تاریخ انقلاب اسلامی ایران بسیار گسترده و کم نظیر است اما اوج خدمات شهید شوشتری در استان سیستان و بلوچستان بود.
به گزارش عصرهامون، دهمین یادواره شهدای وحدت، خدمت و امنیت ظهر امروز، 21 آبان ماه با حضور مقامات نظامی و انتظامی، مدیران ادارات و دستگاه ها، سران طوایف، معتمدین و ریش سفیدان و جمع کثیری از آحاد مردم شهید پرور سیستان و بلوچستان در محل حسینیه عاشقان ثارالله زاهدان برگزار شد.

در ابتدای این مراسم سردار امان الله گشتاسبی، جانشین فرمانده قرارگاه قدس جنوب شرق ضمن گرامیداشت هفته وحدت و یاد و خاطر امام خمینی (ره) معمار کبیر انقلاب و شهدا گرانقدر نظام مقدس جمهوری اسلامی گفت: 40 سال از عمر پر برکت نظام می گذرد و به فضل الهی هر آنچه امروز از اقتدار و پیشرفت داریم، حاصل تبعیت ملت از امام (ره) و رهبری معظم انقلاب و ایثار و جانفشانی شهیدان والامقام است.

وی با بیان اینکه عصبانیت دشمنان نظام از وحدت و یکپارچگی آحاد مردم ایران است، افزود: رمز موفقیت نظام مقدس جمهوری اسلامی اتحاد و همبستگی ملت است و این عامل است که همواره نقشه دشمنان را باطل و آنان را ناامید کرده. درخت انقلاب با خون شهدا آبیاری شده. شهید شوشتری، شهید محمدزاده و دیگر همرزمانشان برای حفظ وحدت و انسجام نظام اسلامی جان خود را تقدیم کردند تا  اینک ما امنیت و آسایش را ببینیم. امروز جنوب شرق نوک پیکان مبارزه با استکبار جهانی است و جا دارد که ما در این مسیر طولانی ثابت قدم باشیم تا نظام مقدس اسلامی همچنان در آسمان مانند نور بدرخشد.

اوج خدمات شهید شوشتری در سیستان و بلوچستان بود
در ادامه این مراسم، سردار پورجمشیدیان، معاون هماهنگ کننده نیروی زمینی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی هفته وحدت و میلاد پیامبر عظیم الشان اسلام را عامل وحدت و همبستگی بین همه مسلمانان در جهان برشمرد و گفت: اختلافات بسیار کوچک در میان علمای شیعه و سنی دستاویزی برای دشمنان شده بود تا با استفاده از آن در پی تفرقه و اختلاف افکنی بین مسلمانان باشند و از این اختلاف به عنوان یک تهدید جدی برای مقابله با مسلمانان استفاده کنند، ولی به برکت نگاه بلند امام امت این تهدید تبدیل به فرصتی بزرگ برای اتحاد و یکپارچگی ملت و امت بزرگ اسلامی شد.

وی افزود: این همان ارزشی است که پیامبر فرمود مومن باید زرنگ باشد، امام خمینی (ره) و رهبری معظم انقلاب اسلامی ثابت کردند زرنگ ترین و پخته ترین انسان های انقلابی هستند که این شرایط را به وجود آوردند و با این تدبیر ویژه حتی یک روز اختلاف در بین مسلمانان باقی نمانده. در طول عمر 40 ساله انقلاب همه با هم این هفته را جشن گرفتند و نشان دادند جدایی و از هم گسستگی در میان امت رسول الله جایگاهی ندارد.

وی با بیان اینکه امروز جمعیتی بالغ بر یک میلیون مسلمان در جهان داریم و این بزرگترین فرصتی است که در اختیار جهان اسلام است، اظهار کرد: مسلمانان با اتحاد و هم بستگی می توانند از این فرصت برای مقابله با دشمنان استفاده کنند.

سردار پورجمشیدیان تصریح کرد: دشمنان دنبال سوء استفاده از ثروت و سرمایه سرمایه های مسلمانان اند و دلسوز آنها نیستند. از اختلاف بین آنها بیشترین استفاده را می‌ برند و حکومت های وابسته خود را به گاو شیرده تشبیه می کند. امروز کم توجهی بعضی کشورها و سران کشورهای اسلامی نسبت به وحدت باعث شده تا بیشترین سود را آمریکا و اسرائیل ببرند.

معاون هماهنگ کننده نیروی زمینی سپاه اذعان داشت: در طی سال های اخیر ده ها هزار نفر از مسلمانان به خاک و خون کشیده شدند، همه اینها به خاطر نبود وحدت میان مسلمانان است. اگر وحدت باشد آنها می توانند بیایند و مردم مظلوم فلسطین را به رگبار گلوله ببندند و  آتش و توپخانه های خود را به سر مسلمانان بی دفاع بریزند؟ اگر وحدت در دنیای اسلام بود، اگر نسبت به این مسئله مهم اتحاد و همبستگی توجه می شد امروز مسلمان مظلوم فلسطین، سوریه و یمن  این شرایط را داشتند؟

وی گفت: ایران اسلامی به عنوان مرکز عملی وحدت بین اقوام و مذاهب مختلف شناخته می شود. جمهوری اسلامی ایران امروز این وحدت و برادری حقیقی را به عنوان یکی ثمرات خود به جهان عرضه می کند. ما امروز به صورت عملی وحدت را در میان اقوام و مذاهب به نمایش گذاشته ایم و می توانیم آن را به عنوان یکی از دستاوردهای انقلاب ارائه کنیم. شک نکنید اگر نظام ما پیشرفت های چشمگیری داشته یکی از دلایل آن وحدت علما و بزرگان تشیع و تسنن بوده است.

وی افزود: یقینا آمریکا و صهیونیست از این وحدت و برادری در ایران نگران و ناراحت اند و یکی از مهمترین دلایل اینکه باید به وحدت و همبستگی توجه ویژه داشته باشیم این ناراحتی و نارضایتی دشمنان ما است. این وحدت عامل پیشرفت کشور و انقلاب است. اتحاد و هم بستگی موضوعی است که باید همواره به آن توجه ویژه داشت و اگر هر کسی از اهل تشیع و چه در میان اهل تسنن در خلاف جهت وحدت حرکت کند باید از طرف بزرگان تو دهنی بخورد.

وی در ادامه سخنان خود انقلاب اسلامی را یکی از مهم ترین رویدادهای جهان و بزرگ ترین رویداد اتفاق افتاده در طول تاریخ کشور برشمرد و اظهار کرد: دشمنان ما همواره در پی اجرای برنامه های بدخواهانه خود در کشور بودند اما به فضل الهی کمتر فرصتی برای رسیدن به این هدف شوم خود پیدا کرده اند. امام آرزوی بزرگ ملت را برآورده کرد و پیروزی انقلاب اسلامی دقیقا همان چیزی بود که بزرگان در تاریخ آن را داشتند که این آرزو با فضل الهی، تدبیر و شجاعت امام و هوشیاری و همراهی ملت محقق شد. 

وی ادامه داد: اقشار و طوایف همه و همه در پیروزی و به ثمر نشستن انقلاب نقش ایفا کردند و دست به دست هم موجب تقویت و تثبیت نظام اسلامی شدند. آحاد مردم پس از پیروزی در کنار هم در راستای تحقق آرمان های رفیع انقلاب کمک کردند؛ اما یک قشر بودند که در این راه از همه چیز خود گذشتند و جانانه قدم در راه عزت و کیان کشور گذاشتند و آن جمعیت جوان و انقلابی است که پس از انقلاب آمدند و به جمعیت پاسداران پیوستند.

وی خاطرنشان کرد: مردان بزرگی مثل شهیدان  شوشتری، محمدزاده، لکزائی و میرحسینی وارد سپاه شدند و از همه هستی خود برای پیروزی انقلاب گذشتند. آنها نسل اولی بودند که به سپاه به عنوان تامین کننده نیازهای مادی خود و منبعی برای امرار معاش نگاه نمی کردند. حتی بسیاری از این نسل اولی ها در همان زمان امکان و شرایط لازم برای زندگی آسوده و بی دغدغه را هم داشتند اما با این وجود بیشتر این کارهای سخت در انقلاب را انجام دادند. آنها آرزوی شهادت را داشتند. نگاه آنها برای مقام و درجه نبود، نگاه شان این بود که این لباس سبز مقدسی که به تن دارند کفن شان شود و با خون خود به محضر حق تعالی برسند. آنها انسان هایی متفاوت با نگاه های بسیار بلند و عمیق بودند.

جمشیدیان پور با بیان اینکه این نسل سخت ترین مسئولیت‌ها را در انقلاب پذیرفتند و بی ادعا خدمت کردند، گفت: نقطه اوج خدمت آنها جنگ و دوران دفاع مقدس بود؛ در این جنگ نابرابر دشمنان همه جوانب را بررسی کرده بودند. آن ها مطمئن بودند می توانند ظرف چند روز بخش های مهمی از کشور را جدا و انقلاب را ساقط کنند. اما آنچه آن ها هرگز بررسی نکرده بودند این بود که این کشور رهبری دارد که می تواند این دفاع را مردمی کند، و با اشاره او همه به میدان می آیند و جانانه مقابل شان می ایستند. آنها قدرت نظامی ما را بررسی کرده بودند اما از قدرت ایمان مردم و نفوذ و بیان امام در قلب های مردم غافل بودند.

وی اظهار کرد: شهید شوشتری حتی قبل از جنگ تحمیلی سلاح به دست گرفت و همراه جمعی از مردان غیوری از خراسان آمد و جلوی دشمنانی که قصد نفوذ به داخل کشور داشتند را گرفت. با آغاز جنگ تحمیلی شهید شوشتری از اولین کسانی بود که برای دفاع از کشور آمد و تا آخرین روز محکم و استوار در راه دفاع از کیان کشور در مقابل دشمن متجاوز ایستادگی کرد. اگرچه این شهید والامقام از رده های پایین فرماندهی شروع کرد اما نبوغش باعث شد مسئولیت های بزرگ را به او واگذار کنند. شهید شوشتری در اوج صلابت و شجاعت و غیرت، مهربانی خاصی داشت و همواره افتاده و مردمی بود. یکی از ثمرات وجود شهید شوشتری جدای از دوران دفاع مقدس، عملیات مرصاد بود که کمتر مورد توجه قرار می گیرد؛ جایی که دلاورانه جلوی دشمن ایستاد.

این مقام مسئول تاید کرد: با این همه، نقش آفرینی شهید شوشتری بعد از جنگ بسیار بیشتر از قبل از آن بود. اوج خدمات شهید شوشتری در سیستان و بلوچستان بود. تا قبل از آمدن ایشان وضعیت امنیت در این استان را دیده بودید. حضور این شهید والامقام با این صحبت همراه بود که امنیت در سیستان و بلوچستان باید مردمی شود. ثمرات این نگاه را مردم امروز می بینند. مقابله تمام عیار با دشمن از ویژگی های مهم این شهید بزرگوار بود که دوشادوش رزمندگان از مرزهای ایران اسلامی دفاع و امنیت را ایجاد کردند.

وی اظهار کرد: محرومیت زدایی و خدمت رسانی از دیگر اقدامات شهید شوشتری در استان بود که امروز از ثمرات آن را می بینید. حضور ایشان اقدامی مهم و عملی برای وحدت و برادری بین شیعه و سنی بود. اگر شهید شوشتری از امنیت و اشتغال سخن می گفت هم برای شیعه و هم برای سنی بود. او عملاً در میدان حاضر شد و به مردم خالصانه خدمت می کرد برای تقویت وحدت و همبستگی تلاش می‌ کرد.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۱۷۴۰۶


ارسال