سه شنبه ۲۵ خرداد ۱۴۰۰ ,15 June 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۰۰
سیستان وبلوچستان استان پیشتاز کشور در امر پلاک کوبی دام
 
معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی سیستان وبلوچستان گفت: این استان پیشتاز در امر پلاک کوبی دام در کشور شد.
بندانی در گفت وگو با خبرنگار عصرهامون از برگزاری کارگاه آموزشی و توجیهی هویت گذاری دام در استان با هدف آشنا کردن کارشناسان بخش کشاورزی،بیمه و دامپزشکی در خصوص روند طرح پلاک کوبی وهویت دار کردن دام های سبک و سنگین و بررسی مسائل و مشکلات اجرایی طرح خبر داد و افزود: امید است با اجرای این طرح و آگاه کردن دامداران سطح استان میزان مشارکت آنان را در اجرای طرح پلاک کوبی افزایش یابد.

وی با بیان اینکه سیستان و بلوچستان در امر پلاک کوبی در کشور پیشتاز بوده است، گفت: کار پلاک کوبی دام از سال ۱۳۹۳در استان آغاز و تاکنون بیش از ۱۸۶هزار راس دام سنگین شامل ۴۳هزار نفر شتر و۱۴۳هزار راس گاو وگوساله پلاک کوبی شده است.

این مقام مسئول ادامه داد: بر اساس دستور العمل ابلاغی معاون اول ریاست جمهوری، پلاک کوبی دامهای سبک نیز در سال جاری در استان آغاز شده و تا نیمه دوم آبانماه بیش از ۴هزار راس دام سبک پلاک کوبی شده اند.

گفتنی است در این دوره آموزشی که در محل مرکز آموزش شهید خیابانیان با حضور کارشناسان مرکز اصلاح نژاد دام وزارت جهادکشاورزی واتحادیه صنعت دامداران همگام کشور برگزار شد، ۸۵نفر از کارشناسان امور دام سازمان جهاد کشاورزی استان وشهرستان ها وپیمانکاران اجرای طرح هویت گذاری دام حضور داشتند.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۱۷۴۳۰


ارسال