شنبه ۲۵ مرداد ۱۳۹۹ ,15 August 2020
1
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۲۱
سامانه ثبت نام مسکن ملی در سیستان وبلوچستان بازگشایی می شود
 
معاون بازآفرینی و مسکن اداره کل راه و شهرسازی سیستان وبلوچستان از بازگشایی سامانه ثبت نام مسکن ملی طی روزهای آتی خبر داد.
ابوالفضل مهدیار در گفت وگو با عصرهامون گفت: از آنجا که سیستان وبلوچستان اولین استانی بود که طرح مسکن ملی در آن اجرایی مییشد پس شهروندان نیز با سرعت بالا و در کمتر از نصف روز ثبت نام خود را در سامانه انجام دادند و ظرفیت تکمیل شد.
 
وی تاکید کرد: نام نویسی اولیه در سایت به معنای آن نیست که همه این افراد می توانند از شرایط زمین و مسکن ملی بهره مند شوند بلکه پس از پایان مهلت قانونی ثبت نام، تمامی کسانی که نام نویسی کرده اند مورد پایش و ارزیابی قرار می گیرند و اگر کسی شرایط اولیه قید شده را نداشته باشد قطعاً حذف خواهد شد.
 
وی ادامه داد: به طور حتم تعداد قابل توجهی از ثبت نام کنندگان مرحله اول فاقد صلاحیت دریافت این سهمیه هستند که پس از تائید قطعی و حذف آنها، سامانه مجدداً فعال شده و افراد جامانده می توانند ثبت نام کنند که این کار تا زمان تائید صلاحیت همه افراد ادامه خواهد داشت.
 
این مقام مسئول ادامه داد: طبق اعلام اولیه، مرحله اول ثبت نام تا روز جمعه جاری ادامه دارد و پس از آن مرحله پایش اطلاعات و ارزیابی افراد ثبت نام کننده آغاز می شود که در اسرع وقت و پس از ریزش فاقدین شرایط، این سامانه فعال می شود.

به گفته معاون اداره راه و شهرسازی استان؛ سیستان وبلوچستان در مجموع 7 هزار سهمیه مسکن ملی دارد که از این میان تنها پنج هزار و800 سهمیه مربوط به شهرستان زاهدان بود که در کوتاهترین زمان ظرفیت پر آن شد.
 
وی تاکید کرد: این طرح تفاوت هایی با مسکن مهر سابق دارد و واجدین شرایط باید در زمان شروع عملیات و عقد قرارداد مبلغ 30 تا 50 میلیون تومان وجه نقد داشته باشد.
 
انتهای پیام/
 
 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۱۷۴۳۵


ارسال
محمدعلي
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۸/۰۸/۲۴ ۰۰:۴۳
سلام مسلما نياز به ثبت نام مجدد در استان مي باشد . اينكه برخي ثبت نام كرده اند در حالي كه خانه دارند اما به نام همسر يا فرزندشان است . وهمچنين برخي شهرها ظرفيت تكميل نشده ولي در زاهدان ( مركز استان ) كه متقاضي زياد بوده و است در نيمه روز اول ثبت نام ظرفيت تكميل شده و ميتوان آن سهميه تكميل نشده ساير شهرها را به زاهدان اختصاص داد حتي به صورت واگذاري زمين رايگان فردي يا گروهي كه ميتوان مثلا 800 يا 1000 متر مربع زمين را به چند نفر ( مثلا 6نفر ) واگذار كرد تا با هم ودر كنار هم خانه براي خود شان بسازند