چهارشنبه ۱۵ مرداد ۱۳۹۹ ,5 August 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
پلیس نیویورک مشغول بررسی ادعای کاربران در مورد جنسیت‌گرایی در محدودیت‌های اعتباری اپل کارت است.
به گزارش عصرهامون؛ به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، پس از انتشار اخباری مبنی بر اعمال جنسیت‌گرایی در تبادلات بانکی با استفاده از کارت‌های اعتباری اپل، وزارت خزانه‌داری آمریکا و پلیس نیویورک بازرسان ویژه خود را مامور کردند که به تحقیق در این خصوص بپردازد. شواهد موجود حاکی از آن است که مشترکان مرد اپل کارت در مقایسه با خانم‌ها در تراکنش‌های مالی امتیازات بیشتری بدست می‌آورند.
کاربران زیادی اعتقاد دارند سیاست‌های اپل در زمینه اعتبار بخشی به مشترکان اپل کارت به شدت ظالمانه و جنسیت‌گرا است. این جنسیت‌گرایی سبب شده در مواردی که یک خانم و آقا به طور هم‌زمان خرید آنلاین انجام می‌دهند و باید اعتبار و امتیاز یکسانی را دریافت کنند، ولی مشترک آقا امتیازی ۲۰ برابر بیشتر از مشترک خانم دریافت می‌کند.
تحقیق در مورد تبعیض جنسیتی در سرویس‌های اپل کارت
این تبعیض جنسیتی برای مدیران و دست‌اندرکاران اپل و خانواده آن‌ها نیز اعمال می‌شود. به عنوان مثال استیو وزنیاک یکی از بنیان‌گذاران اپل در هنگام خرید امتیازی ۱۰ برابر بیشتر از همسرش دریافت کرد. البته این امتیازات برای خانواده‌هایی با وضع مالی متفاوت، فرق می‌کند و برای مشترکان ثروتمندتر امتیاز‌های ویژه‌تری در نظر گرفته می‌شود.
وزارت خزانه‌داری آمریکا به اپل هشدار داده است در صورت اثبات هر کدام از ادعا‌های مشترکان اپل کارت، به شدت با شرکت اپل برخورد کرده و علاوه بر جرایم نقدی احتمال تعلیق کلی سرویس‌های مالی اپل نیز وجود دارد. یکی از مسئولان این وزارت‌خانه در آمریکا گفت: "اعتبار بخشی تنها باید بر مبنای حساب بانکی باشد نه جنسیت."
هنوز مشخص تحقیقات در خصوص اتهام تبعیض جنسیتی تا چه زمانی به طول بی‌انجامد، ولی اپل از مشترکان خود خواسته است تا زمان اعلام نتایج با خیال راحت از اپل کارت‌های خود استفاده کنند.
انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۱۷۴۴۸


ارسال