شنبه ۲۵ مرداد ۱۳۹۹ ,15 August 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۱۹:۳۷
معاونت استاندار و فرماندار ویژه شهرستان ایرانشهر :
ضرورت حفظ پیوند وحدت و توسعه/ توسعه در سایه وحدت
 
معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان ایرانشهر گفت: تفرقه باعث عدم پیشرفت در جامعه می شود و یکی از ابزارهای رسیدن به توسعه حفظ وحدت در بین مذاهب و قومیت های مختلف است.
به گزارش عصرهامون، به نقل از پهره، ابوذر کوثری در گفت و گو با خبرنگار پهره بیان کرد: نطفه هفته وحدت و مسئله ان برای ایرانشهر نخستین بار در جامعه ایران توسط مقام معظم رهبری در ایرانشهر بسته شد که خود آغاز گاه بسیار مهمی برای این شهرستان بود.
وی افزود: در قدیم الایام مردم یکدست و همدل نبودند و ایرانشهر از نظر تنوع در قوم و مذهب مشهور و دارای اقوام مختلفی بود که در کنار هم می زیستند.
وی ادامه داد: یکی از دلایل اینکه به ایرانشهر شهر فرهنگ می گویند وجود شاخصه فرهنگ متوالی هم زیستی در بین اقوام و مذاهب مختلف در منطقه می باشد که باعث رشد عقل گرایی، مدارا و سایر شاخصه های فرهنگی است.
وی تصریح کرد: در هر جامعه ای لازمه توسعه، وحدت است. کشور ایران امروز با داشتن اقوام و مذاهب مختلف دارای وحدت درونی و قلبی است که با وقوع انقلاب اسلامی وحدت تقویت شد.
کوثری اذعان کرد: با توجه به شرایط کنونی کشور و تعدادی از دولتهای منطقه ای و فرا منطقه ای همچنان وحدت باید حفظ شود.
وی در پایان تصریح کرد: هر گونه تفرقه و جدایی باعث عقب ماندگی و توسعه کشور می شود و حفظ پیوند بین وحدت و توسعه لازم و ضروری است.
انتهای پیام
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۱۷۴۶۷


ارسال