شنبه ۲۵ مرداد ۱۳۹۹ ,15 August 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
امام جمعه چابهار گفت: دنیای اسلام باید با وجه اشتراک حضرت محمد (ص) وحدت را ملکه ذهن خود کند چراکه توسل به آمریکا و اروپا نتیجه ای جز واماندگی و عقب افتادگی نخواهد داشت.
به گزارش عصرهامون، به نقل از چهاربهاران حجت الاسلام والمسلمین سید محمد موسوی در خطبه های نماز جمعه امروز چابهار بیان کرد: دولت طبق فرمایش قرآن نباید چشم امید به مذاکره با آمریکا داشته باشد شما باید تنها با اتکای به خداوند با استفاده از توان داخلی در رشد کشور موثر باشید چراکه دشمنان تنها شما را به زمین خواهند زد.

وی عنوان کرد: چرا باید معاون منطقه آزاد چایهار در اینجا تریاک کشی کند کسی که رئیس جمهور او را تعیین می کند و آبروی اسلام را نبرید چقدر اینها بی حیایند با حقوق های ۱۵ میلیون تومانی به مردم خیانت نکنید؛ بعد می گویند از معاونت او را برداشتند و مشاور کرده اند خوب چه فرقی می کند در جرمی که شخص مرتکب می شود.

وی با اشاره به ارزش غیرت در جامعه تشریح کرد: یک مرد زحمت می کشد عرق میریزد و کار می کند پول به خانه می آورد و همسرش در جامعه با آرایش و بزک کرده حاضر می شود، فرهنگ عربی با جامعه ما چه کرده است.

خطیب نماز جمعه چابهار ادامه داد: اخلاق نیکو در نزد خدا بسیار ارزشمند است و برخورد با خانواده باعث رشد فرزندان می شود حتی در کتاب احمد حنبل از برادران اهل سنت نقل شده که از عایشه همسر پیغمبر پرسیدند اخلاق حضرت رسول در خانواده چطور بود که می گوید هیچ گاه گفتار زشت از زبان پیغمبر جاری نشده است.

وی با بیان اینکه نیکو ترین انسان ها به لحاظ اخلاقی مقایسه می شوند تاکید کرد: هر کس اخلاقش از همه زیباتر باشد و با خانواده خوش اخلاق تر از دیگران باشد ایمانش کاملتر است.

حجت الاسلام موسوی اذعان کرد: کسی که به مردم قول می دهد باید به قولش عمل کند امروز گفتند بنزین را هم در روز عید گران کردند، برجام چه کرد برای ما، الان نزدیک انتخابات است و کاندیداها نباید به مردم وعده دورغ بدهند و این شخص مومن واقعی می باشد.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۱۷۴۷۸


ارسال