شنبه ۱۴ تير ۱۳۹۹ ,4 July 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : شنبه ۲۵ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۱۹
با هدف تربیت مربیان کارآمد در سیستان وبلوچستان؛
دوره تربیت مربی روخوانی و روانخوانی قرآن کریم برگزار می شود
 
مدیرکل اوقاف سیستان وبلوچستان از ثبت نام دوره تربیت مربی روخوانی و روانخوانی قرآن کریم با هدف تربیت مربیان کارآمد در زمینه آموزش روخوانی و روانخوانی و تخصصی کردن آموزش ها خبر داد.
حجت الاسلام محسن مومنی در گفت وگو با خبرنگار عصرهامون گفت: ثبتنام دوره تربیت مربی روخوانی و روانخوانی قرآن کریم با هدف تربیت مربیان کارآمد در زمینه آموزش روخوانی و روانخوانی قرآن کریم و تخصصی کردن آموزش ها در این زمینه به منظور گسترش حفظ قرآن کریم و ایجاد زمینه حضور همگانی در طرح تربیت حافظان از 25آبان آغاز و دوره در آذر ماه برگزار می شود.

وی هدف از برگزاری این دوره را آشنایی مربیان با مبانی کلی آموزش روخوانی و روانخوانی قرآن کریم،آشنایی با فنون و مهارتهای عمومی کلاسداری، آشنایی با فنون و مهارتهای اختصاصی کلاسهای روخوانی و روانخوانی قرآن کریم،تقویت توان کلاسداری شرکت کنندگان از طریق کارگاه عملی آموزش کلاسداری  وآشنایی با مبانی تعلیم وتربیت اسلامی  عنوان کرد.

مدیرکل اوقاف استان در خصوص شرایط شرکت کنندگان در دوره بیان کرد: این شرایط شامل تقید به شئونات اسلامی، داشتن سلامت جسمی و روحی،تقید به حضور منظم در کلاسها وانجام برنامه ها،حداقل تحصیلات دیپلم یا اتمام پایه 2حوزه، دارا بودن سن 17تا 40سال،تعهـد بـه آموزش صـــحت قرائت و روخوانی به 15نفر از فراگیران مشـــروط به قبولی آنها در آزمون پایانی با اولویت همکاری با اوقاف، پرداخت بخشی از هزینه دوره به مبلغ یکصد هزار تومان، همراه نداشتن فرزند و پایبندی به مقررات دوره، پیش نیاز آموزشی و همچنین تسلط  بر روخوانی و روانخوانی قرآن کریم و تجوید یک می باشد.

مومنی درباره فرایند اجرایی دوره گفت: متقاضیان در ابتدا با ارسال فایل صوتی قرائت خود از سوره طلاق به شماره 09159691349 در پیامرسان ایتا، علاقه مندی و ثبت نام خود را اعلام می دارند، سپس فایل های دریافت شده به قم ارسال شده تا داوری شوند و پس از قبولی در این آزمون با مراجعه به اداره امور قرآنی اوقاف استان و پرداخت شهریه، کتاب آموزش قرائت را به همراه برنامه کلاسی و زمان و مکان کلاس ها دریافت می کنند.

مدیرکل اوقاف ادامه داد: محتوای آموزشی بخش حضوری این دوره شامل روش تدریس روخوانی و روانخوانی، آشنائی با روش آموزش قواعد روخوانی وروانخوانی قرآن کریم، آشنائی با کلیات رسم و ضبط قرآن کریم، تدریس عملی درس هاي روخوانی وروانخوانی توسط استاد می باشد که در طی سه روز برگزار می شود.

رییس اداره امور قرآن اوقاف استان در خصوص روند اعطای گواهینامه دوره افزود: قبولی در آزمون روانخوانی، کسب نمره حداقل 14از 20می باشدکه توسط ستاد حفظ قرآن کریم سازمان اوقاف صادر و ارائه می شود.


انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۱۷۵۰۴


ارسال