شنبه ۱۴ تير ۱۳۹۹ ,4 July 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : شنبه ۲۵ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۴۳
رئیس پلیس راهور سیستان و بلوچستان:
آزمون شبیه سازی آیین نامه در مدارس ابتدایی زاهدان برگزار شد/ ورود جدی همیاران پلیس در ارتقای فرهنگ ترافیک
 
علی نام درست از اجرای طرح جدید آزمون شبیه سازی آئین نامه در شهرستان زاهدان خبر داد.
علی نام درست در گفت وگو با عصرهامون با اشاره به لزوم آموزش های راهنمایی و رانندگی به همیاران پلیس گفت: دانش آموزان با فطرت پاک و معصومی که دارند با اشتیاق و میل بیشتر و بدون جبهه گیری و مقاومت، فرهنگ ها و هنجارهای جامعه را می پذیرند که در همین راستا کارشناسان آموزش و فرهنگ ترافیک پلیس راهور استان با حضور مستمر در مدارس، سعی در نهادینه کردن فرهنگ ترافیک در بین دانش آموزان دارند.
 
وی افزود: طرح جدیدی که در حال حاضر با همکاری دفتر تسهیلگری و توسعه محلی کارخانه نمک در مرحله اجرای آن هستیم، برگزاری آزمون شبیه سازی آیین نامه راهور در مدارس ابتدایی شهرستان زاهدان است که در قالب این طرح کارشناسان آموزش تمامی مراحل نظیر برگزاری کلاس های آموزش و آزمون آیین نامه و ارائه گواهینانه که در آموزشگاه های رانندگی برای متقاضیان اجرا می شود را شبیه سازی کرده و در مدارس اجرا می کنند.
 
وی خاطرنشان کرد: در مرحله اول، مواد مهم آیین نامه راهور مانند نحوه تردد عابرین پیاده در معابر، مفاهیم علائم، تابلوها و چراغ راهنمایی و رانندگی، تخلفات حادثه ساز نظیر سرعت و سبقت غیرمجاز، حرکات مارپیچ، عدم استفاده از کلاه ایمنی برای موتورسیکلت سواران، عدم استفاده از کمربند ایمنی برای رانندگان و سرنشینان خودرو و ... آموزش داده می شود.

وی ادامه داد: در مرحله دوم، ماحصل آموزش هایی که داده شده است از دانش آموزان آزمون آیین نامه گرفته می شود و سپس نفراتی که حدنصاب نمره آزمون آیین نامه را کسب کنند به جای کارت گواهینامه رانندگی به آنها کارت همیار پلیس اهدا می شود که به واسطه این کارت و آموزش هایی که دیده اند حق نظارت بر ترافیک و برخورد توام با رعایت احترام با رانندگان متخلف را دارند.
 
رییس پلیس راهور تاکید کرد: هدف از اجرای این طرح، آشنایی دانش آموزان با نحوه دریافت گواهینامه رانندگی و مهمتر از آن آموزش مواد آیین نامه و در نهایت نهادینه کردن فرهنگ ترافیک در ذهن دانش آموزان است.
 
انتهای پیام/
 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۱۷۵۰۵


ارسال