چهارشنبه ۱۸ تير ۱۳۹۹ ,8 July 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۸ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۰۸:۱۸
مدیرکل مدیریت بحران استانداری خبر داد؛
خسارت 8/8میلیارد تومانی سیل به کشاورزی سیستان وبلوچستان/ پرداخت خسارات از امروز آغاز می شود
 
عبدالرحمن شهنواری از خسارت 8میلیارد و 800 میلیون تومانی سیل به بخش کشاورزی سیستان وبلوچستان خبر داد.
عبدالرحمن شهنواری در گفت وگو با عصرهامون گفت: طی سیلاب هایی که در فصل بهارامسال  در نقاط مختلف استان به وقوع پیوست خسارت های زیادی به بخش های مختلف استان از جمله راه ها، زیرساختی، مخابراتی و به ویژه کشاورزی و دامداری وارد کرد.
 
وی افزود: پس از برآورد کلی و جمع بندی نهایی مشخص شد که این سیلاب تنها به بخش کشاورزی استان 8میلیارد و 800 میلیون تومان خسارت وارد کرده است که این رقم در استان تائید و به مرکز کشور نیز اعلام شد.
 
به گفته شهنوازی؛ در مجموع هزار و649 پرونده خسارت مربوط به سیل مورد تائید کارگروه ملی قرار گرفت که میزان خسارات آن قریب به 9میلیارد تومان برآورد و اقدامات لازم برای یاری رسانی به سیل زدگان انجام شد.
 
وی ادامه داد: میزان خسارت اعلام شده به کارگروه ملی مورد تائید نیز قرار گرفت اما تاکنون حدود 50درصد آن به استان تخصیص داده شده است که از امروز پرداخت آن آغاز می شود.
 
مدیرکل مدیریت بحران استانداری خاطرنشان کرد: تسهیلات دیگری نیز برای خسارت دیدگان در نظر گرفته شد که سقف آن حدود 7میلیارد و 500میلیون تومان می باشد و تاکنون یک میلیارد و 460 میلیون تومان تسهیلات بلاعوض به افرادی که مراجعه کرده اند پرداخت شده است.
 
وی ادامه داد: کار پرداخت مابقی پرونده ها نیز تا سقف هزار و649 نفر به دلیل اینکه نیازمند اخذ تائیدیه در سطح ملی است طی هفته آتی در صورت تائید آغاز می شود اما اگر این امر صورت نگیرد هم با مسئولیت کارگروه استانی روند پرداخت خسارت دیدگان ادامه خواهد داشت.
 
انتهای پیام/

 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۱۷۵۴۱


ارسال