چهارشنبه ۱۸ تير ۱۳۹۹ ,8 July 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۸ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۰۹:۴۸
با ورود سامانه بارشی به جنوب شرق کشور؛
احتمال بارش برف در ارتفاعات مرکزی سیستان و بلوچستان وجود دارد
 
رئیس گروه پیش بینی و هشدار هواشناسی سیستان و بلوچستان گفت: با ورود سامانه بارشی به استان احتمال می رود چهارشنبه شب شاهد بارش برف در ارتفاعات مرکزی استان باشیم.
علی ملاشاهی در گفت وگو عصرهامون، اظهار داشت: سامانه بارشی خوبی از روز چهارشنبه وارد استان شده و فعالیت خود را در سطح استان آغاز می کند به طوریکه علاوه بر بارش باران، رگبار و رعدوبرق و وزش تندبادهای موقتی، احتمال جاری شدن روان آب، آبگرفتگی معابر و سیلابی شدن مسیل ها وجود دارد.

وی با بیان اینکه در برخی مناطق شرایط برای ریزش تگرگ نیز مهیا است، ادامه داد: با توجه به وزش تندبادهای موقتی در این مدت، خیزش گردوخاک و کاهش شعاع دید افقی در محورهای مواصلاتی استان نیز مورد انتظار است.

رئیس گروه پیش بینی و هشدار هواشناسی سیستان و بلوچستان افزود: چهارشنبه شب برای ارتفاعات مرکزی استان به ویژه کوه تفتان احتمال بارش خفیف برف وجود دارد.

ملاشاهی با بیان اینکه سامانه تا پنجشنبه در استان فعال است، گفت: توصیه می شود در این مدت از اسکان و تردد در حاشیه مسیل ها و رودخانه های فصلی اجتناب شود.

وی خاطرنشان کرد: از اواخر وقت روز چهارشنبه توده هوای سرد به استان نفوذ می کند که پیامد آن وزش باد شدید و گردوخاک در شمال استان و کاهش محسوس دما در سطح استان است به نحوی که پیش بینی می شود دمای هوا بین 6 تا 10 درجه کاهش یابد.

وی با اشاره بر اینکه پیش بینی می شود وزش باد در شمال استان شنبه کاهش یابد، افزود: از روز چهارشنبه وزش باد با شدت کمتر در مرز شرقی و نوار غربی استان آغاز می شود و تا جمعه ادامه می یابد.

ملاشاهی در بخش دیگری به نوسانات دمایی استان اشاره کرد و گفت: در شبانه روز گذشته زهک با دمای 4 درجه سلسیوس سردترین شهر و زرآباد با 31 درجه سلسیوس گرمترین شهر استان شد.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۱۷۵۴۵


ارسال