چهارشنبه ۲ مهر ۱۳۹۹ ,23 September 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۸ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۱۳
فرمانده سپاه سلمان:
1691برنامه محوری هفته بسیج در سیستان وبلوچستان برگزار می شود/تجمع 30هزارنفری بسیجیان در استان
 
سردار امان اله گشتاسبی از اجرای 35ویژه برنامه محوری به مناسبت هفته بسیج در استان سیستان وبلوچستان خبر داد.
به گزارش عصرهامون؛ سردار امان اله گشتاسبی در نشست خبری با اصحاب رسانه که امروز در زاهدان برگزار شد گفت: اگر در شرایط کنونی بسیج سرافراز و در همه حوزه ها موفق و راهگشا در نظام مقدس اسلامی است ناشی از فرهنگ بالا، اخلاص، توجه و ایمان عمیق بسیجیان نسبت به فرامین امام خمینی(ره)و مقام معظم رهبری و ارزش های نظام مقدس جمهوری اسلامی می باشد چرا که امروز بسیج به منزله همه عزت و افتخار نظام در چهل سال گذشته است.
 
وی افزود: شعار محوری این هفته در سال جاری "بسیج،چهل سال خدمت؛ جهاد و شهادت" تعیین شده است  که یکی از زیبایی های این هفته در سال جاری این است که همزمان شده با چهل سال خدمات بسیج در نظام جمهوری اسلامی که هم خدمات 40ساله و ارزشمند بسیج و هم هفته بسیج را پیش رو داریم.
 
به گفته گشتاسبی؛ امسال 35 عنوان برنامه محوری درنظر گرفته شده است که هزار و 691 برنامه در کل استان شامل ستاد سپاه، نواحی، حوزه ها و پایگاه ها می باشد و 109 برنامه نیز قبل از هفته بسیج انجام شده و در طول هفته هم 415 برنامه اجرایی خواهد شد.
 
فرمانده سپاه سلمان تصریح کرد: دیدار و دلجویی از خانواده های شاهد و ایثارگر، دیدار اعضای ستاد هفته بسیج و فرماندهان و بسیجیان با نماینده ولی فقیه در استان و در شهرستان ها نیز نشست هم اندیشی و گفت وگوبا امامان جمعه، شرکت در جلسات شورای اداری، فضاسازی فرهنگی و تبلیغی خاص هفته بسیج در سطح استان و کارگاه یاوران رسانه در فضای رسانه نیز از دیگر برنامه هایی است که در این هفته اجرایی می شود.
 
وی با اشاره به سایر برنامه های پیش بینی شده افزود: اجرای 7 برنامه تلویزیونی زنده در 7 شب هفته بسیج از شبکه استانی هامون، برپایی نمایشگاه های دستاوردهای هفته بسیج در سراسر استان و مرحله دوم توزیع جهیزیه و اقلام حمایتی به دستور مقام معظم رهبری نیز در این هفته اجرایی خواهد شد.
 
وی گفت: پیش از آغاز هفته بسیج هم همایش آخرین راه کارهای درمان هپاتیت به همراه ویزیت رایگان بیماران و صعود بسیجیان استان به قله تفتان انجام شده است.
 
گشتاسبی افزود: در این هفته ویژه برنامه های مختلفی در حوزه فضای مجازی و رسانه و پوشش خبری پروژه ها طرح ریزی شده که طبق زمان بندی در هفته بسیج اجرایی می شود. همچنین در کنار این برنامه ها دیدار و دلجویی از خانواده های شاهد و ایثارگر، حضور فرمانده سپاه استان در مساجد و سخنرانی در مصلی نمازجمعه انجام می شود.
 
وی تاکید کرد: در این هفته محافل انس با قرآن، نمایشگاه های فرهنگی و هنری و افتتاح چندین طرح محرومیت زدایی و اعزام گروه های جهادی پیش بینی شده است که به مناطق محروم استان اعزام شده و برنامه های فرهنگی، درمانی و عمرانی مختلفی را انجام می دهند.
 
 
فرمانده سپاه سلمان استان با اشاره به روز شمار هفته ادامه داد: اولین روز هفته بسیج که مصادف با 30آبان ماه می باشد به نام "بسیج، مقاومت، ایثار و شهادت" نامگذاری شده که عطرافشانی گلزار شهدا، برنامه روایت یاران و عهد جوانان بسیجی با شهدا اجرایی می شود.
 
وی گفت: دومین روز نیز به نام "بسیج، اخلاق و معنویت" است که برپایی دعای ندبه، سخنرانی با موضوع بسیج زمینه ساز ظهور و یادواره شهدای مداح پیش بینی شده است. "بسیج علم و فناوری" و "بسیج، سبک زندگی اسلامی" و "بسیج فرهنگ و بصیرت" به ترتیب عناوین روزهای دیگر هفته است که در هر روز ویژه برنامه های خاص و مناسبتی اجرا می شود.
 
وی ادامه داد: ششمین روز هفته بسیج هم به عنوان "بسیج، دفاع و امنیت" است که رزمایش شکوه اقتدار و مقاومت با حضور گسترده بسیجیان سراسر استان و اجرای گشت های رضویون پایگاه های منتخب بسیج سراسر استان به مرحله اجرا درخواهد آمد.
 
وی تصریح کرد: در روز پایانی هفته هم افتتاح سراسری و محوری 500 پروژه و عرصه محرومیت زدایی اقتصاد مقاومتی و جهادی و برگزاری نمایشگاه های اقتصاد مقاومتی اجرایی می شود که این موارد جزو برنامه های محوری است و در کنار هر کدام از آنها ده ها طرح و برنامه دیگر نیز محقق می شود.

اجرای 2500 پروژه محرومیت زدایی به اعتبار 42میلیارد تومان
رئیس ستاد هفته بسیج سپاه سلمان سیستان وبلوچستان نیز در این جلسه گفت: عملکرد 40ساله بسیج در استان جمع بندی شده است که این عملکرد در قالب 9 عرصه تعلیم و تربیت، علمی و پژوهشی، اجتماعی و خدمات رسانی، فرهنگی و هنری، دفاعی و امنیتی، فضای مجازی و رسانه، فرماندهی  و مدیریت، اقتصاد مقاومتی و تربیت بدنی و ورزش تهیه و در معرض دید قرار گرفته است.
 
عوضعلی فقیری افزود: همه این 9 عرصه توسط 22 قشر بسیج و با نقش آفرینی 38 گروه انجام شده است که در مجموع نسبت به اهداف پیش بینی شده چهل ساله انقلاب موفق و سربلند بوده ایم اما قطعاً در آینده نقاط قوت را تقویت و نقاط ضعف نیز برطرف می شود تا بسیج در سیستان وبلوچستان در گام دوم انقلاب بیش از پیش نقش آفرین باشد.
 
وی خاطرنشان کرد: در هفته بسیج امسال 9 برنامه با محوریت ترویج فرهنگ جهاد، ایثار و شهادت، 29 عنوان در بحث خدمات رسانی و اقتصاد مقاومتی، 7 برنامه ورزشی و تربیت بدنی، 6 برنامه قرآنی و ادعیه، 26 عنوان برنامه مهارت افزایی، علمی و پژوهشی، 18 برنامه فرهنگی، هنری، تبلیغاتی و انتشاراتی و 8 عنوان برنامه دفاعی امنیتی در نظر گرفته شده است.
 
معاون هماهنگ کننده سپاه سلمان تاکید کرد: پنج آذرماه هم شاهد حضور 30هزار بسیجی سازمان دهی شده در سراسر استان هستیم که در شهرستان زاهدان 10هزار بسیجی در مصلای قدس زاهدان گردهمایی خواهند داشت.
 
وی ادامه داد: بهره برداری از 480خانه محروم با همکاری بهزیستی و 450 خانه محروم با مشارکت کمیته امداد و دو هزار 500 پروژه محرومیت زدایی و اعطای تسهیلات در خصوص اقتصاد مقاومتی و اشتغال زایی از دیگر برنامه های اجرایی در هفته بسیج امسال است که 950 شغل جدید را ایجاد خواهد کرد.

انتهای پیام/
 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۱۷۵۶۳


ارسال