شنبه ۲۱ تير ۱۳۹۹ ,11 July 2020
1
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۹ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۰۹:۳۳
فاصله حرف تا عمل ثبات قیمت در ناوگان حمل و نقل؛
تضمین آموزش و پرورش سیستان وبلوچستان در تامین سوخت سرویس مدارس/ امکان تهیه سرویس معلمان وجود ندارد
 
مدیرکل آموزش و پرورش سیستان و بلوچستان گفت: با توجه به قول وزیر و مصوبه دولت سهمیه سوخت لازم به رانندگان سرویس مدارس اختصاص پیدا می کند و جای نگرانی وجود ندارد.
به گزارش عصرهامون، با اجرای طرح مدیریت سوخت و اصلاح قیمت بنزین رانندگان سرویس مدارس اقدام به افزایش خودسرانه کرایه ها کردند که این مهم زمینه گلایمندی خانواده ها و معلمان را به دنبال داشته است.
 
به گفته برخی از شهروندان افزایش خودسرانه کرایه خودروها بهانه ای برای بالا بردن قیمت سایر کالاها و خدمات توسط سودجویان است که می طلبد مسئولان با انجام رصد و نظارت های دقیق اقدامات لازم در زمینه پیشگیری از افزایش قیمت ها را انجام دهند.
 
بیان این مطلب بدان جهت است که شواهد موجود در بازار حکایت از آن دارد که بین حرف تا عمل مسئولان فاصله زیادی وجود دارد.
 
در ادامه در تماسی که خبرنگار عصرهامون با حمیدرضا رخشانی، مدیرکل آموزش و پرورش سیستان و بلوچستان داشت، وی در خصوص گلایه والدین از افزایش هزینه سرویس ایاب و ذهاب مدارس در استان گفت: طبق سخنان وزیر آموزش و پرورش با پیش بینی اختصاص سهمیه به سرویس مدارس جای هیچ گونه نگرانی برای رانندگان وجود ندارد که اقدام به افزایش هزینه سرویس دهی کنند چرا که میزان سهمیه تخصیص یافته کفاف هزینه جابجایی دانش آموزان را خواهد داد.
 
به گفته این مقام مسئول، از آنجایی که در آغازین روزهای اجرای طرح مدیریت سوخت و اصلاح قیمت بنزین قرار داریم خیلی از بخش های جامعه تحت تاثیر این فرایند قرار گرفته، براین اساس روز شنبه 25 آبان ماه نیز به تمامی روسای آموزش و پرورش استان و فرمانداری های اعلام شده تا چالش ها و تبعات سرویس مدارس را احصا و به اداره کل آموزش و پرورش ارسال کنند که با توجه به قول وزیر و مصوبه دولت سهمیه به رانندگان سرویس مدارس اختصاص پیدا می کند و جای نگرانی وجود ندارد.
 
امکان تهیه سرویس ایاب و ذهاب برای معلمان وجود ندارد
رخشانی با بیان این مطلب که تاکنون از سوی آموزش و پرورش سرویسی برای ایاب و ذهاب معلمان در نظر گرفته نشده است، افزود: معلمان با توجه به مسافتی که تا محل کار دارند باید هر چند نفر با یکدیگر سرویسی برای تردد خود در نظر گیرند اما برای دانش آموزان از طریق طرح روستا مرکز سرویس های ایاب و ذهاب وجود داشته و این سهمیه نیز با توجه به کاهش سهمیه سوخت به آن رانندگان اختصاص می یابد.

وی در تکمیل مطلب فوق تصریح کرد: سوخت گازوئیل نیز طبق روال معمول بین مینی بوس ها توزیع می شود و برای ماشین های سبک نیز در قالب طرح روستا مرکز دولت پیش بینی لازم را انجام داده است.

رخشانی ادامه داد: با توجه به کمبود و محدودیت اعتبارات برای آموزش و پرورش این امکان وجود ندارد که برای معلمان نیز سرویس ایاب و ذهاب در نظر گیرد.
 
انتهای پیام/
 
 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۱۷۵۷۵


ارسال
گرگانی
Australia
۱۳۹۸/۰۸/۲۹ ۲۲:۰۱
مسئول بی تدبیر همین است
وای به حال ما که مملکت دست این ها دادیم
اول یه کاری میکنن بعد تازه باید فکر کنن چه جوری جمعش کنن
میمردن اگه اول فکری کنن برای سرویس ها بعد اجرا کنن
لعنت به بی تدبیری ها