شنبه ۲۱ تير ۱۳۹۹ ,11 July 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
عضو کمیسیون انرژی گفت: پیگیری نمایندگان مجلس در این راستاست که عواید و درآمدهای ناشی از افزایش سهمیه بندی بنزین مستقیما به مردم برسد و در کنار واریز این رقم به حساب مردم، این پول صرف ایجاد اشتغال، توسعه حمل و نقل عمومی و رونق تولید در کشور شود.
به گزارش عصرهامون، هدایت الله خادمی، عضو کمیسیون انرژی در گفتگو با خبرنگار اقتصادی شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ در خصوص طرح اخیر دولت برای سهمیه بندی بنزین و افزایش قیمت آن و همچنین ایرادات وارد به این طرح اظهار داشت: این طرح توسط سران سه قوه اتخاذ و در نهایت توسط دولت اجرا شد هرچند کاستی هایی دارد که باید تلاش ها برای برطرف کردن آن باشد.
وی در ادامه افزود: سهمیه بنزین به جای آنکه 60 لیتر باشد می تواند به 100 یا 90 لیتر برسد و در این صورت فشار کمتری به مردم وارد می شود؛ این در حالی است که کسی که بیشتر از 100 لیتر مصرف کند فرد پرمصرفی بوده و ضرورتی ندارد یارانه ای برای حمایت از او برای بنزین پرداخت شود.
عضو کمیسیون انرژی همچنین گفت: پیگیری نمایندگان مجلس در این راستاست که عواید و درآمدهای ناشی از افزایش سهمیه بندی بنزین مستقیما به مردم برسد و در کنار واریز این رقم به حساب مردم، این پول صرف ایجاد اشتغال، توسعه حمل و نقل عمومی و رونق تولید در کشور شود.
خادمی با اشاره به تجربه های قبلی افزایش قیمت حامل های انرژی در دولت یازدهم و دوازدهم همچنین گفت: تجربه ثابت کرده است که منابع حاصل از افزایش قیمت حامل های انرژی به درستی استفاده نشده و به سمت تولید و اشتغال نرفته است و مردم از آن استفاده ای نکرده‌اند.
وی در ادامه تأکید کرد: موضوع شفافیت هیچگاه به درستی در کشور اجرا نشده ولی امیدواریم این بار دولت به درستی و شفاف درآمدهای ناشی از فروش بنزین را به مردم اعلام کند؛ بار اساسی این افزایش قیمت به دوش مردم است و دولت باید با توجه به مطالبه مقام معظم رهبری، تلاش کند آسیب های ناشی از افزایش بنزین به کمترین میزان برسد.
عضو کمیسیون انرژی با تأکید بر ضرورت نظارت شدید دولت بر روی قیمت‌ها اظهار داشت: این روزها شاهد افزایش قیمت های دوره ای هستیم ولی باید در این زمینه دولت مدیریت بیشتری برای کنترل قیمت ها داشته باشد هرچند این کار سخت و به اعتقاد برخی که از اقدامات دولت مطلع هستند این کار تقریبا نشدنی است.
خادمی همچنین گفت: بازنگری در طرح سهمیه بندی بنزنی کاری ضروری است و تلاش نمایندگان هم این است که با همکاری سران سه قوه ایرادات را شناسایی و برای رفع آنها تلاش کنند؛ قطعاً دلیلی ندارد اگر تصمیمی به هر دلیلی گرفته شد بر روی آن پافشاری صورت بگیرد.
 
انتهای پیام/
 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۱۷۶۰۱


ارسال