پنجشنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۹ ,13 August 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۹ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۲۳:۰۰
در جلسه ستاد امر به معروف و نهی از منکر عنوان شد؛
نهادینه شدن فریضه امر به معروف و نهی از منکر
 
دبیر ستاد احیا امربه معروف و نهی از منکر گفت: فریضه امر به معروف و نهی از منکر باید در جامعه نهادینه شود.
به گزارش عصرهامون به نقل از پهره حجت الاسلام و المسلمین روح الله میرزایی گودرزی در جلسه ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر شهرستان ایرانشهر اظهار کرد: امر به معروف و نهی از منکر کاری در راستای دعوت مردم است که امت مسلمان برای انجام آن در میان مردم و در میان خود به پا می خیزند.

وی با بیان ضمانت اجرایی فرهنگ امر به معروف و نهی از منکر که ضامن سلامت اجتماعی جامعه است، تصریح کرد: امر به معروف و نهی از منکر است که خصوصیات و رنگ جامعه را اسلامی می سازد.

وی با اشاره به تاثیرگذاربودن رسانه ها افزود: امر به معروف و نهی از منکر یک فریضه مهم الهی است و در جامعه احیاء شود و این کارباید توسط پرچم داران نظام اسلامی صورت بگیرد نه به وسیله دشمنان و بیگانه ها و سلبریتی ها.

وی با تاکید بر اینکه امر به معروف و نهی از منکر از ضروریاتی است که برای نیل جامعه به سوی کمال باید به آن توجه کامل کرد، ‌اذعان کرد: امام حسین(ع) جان خود را در راه نهی از منکر از دست‌ داده‌اند از این‌ رو نباید در انجام و بیان آن کوتاهی کرد.

وی همچنین بر لزوم ایجاد بستر مناسب جهت انجام این فریضه الهی تاکید و خاطر نشان کرد : امر به معروف و نهی از منکر یک وظیفه همگانی و مردمی است و باید بصورت یک فرهنگ در جامعه نهادینه شود.

وی در پایان عنوان کرد: گروههای جهادی امر به معروف و نهی از منکر در عرصه های مختلف  در این شهرستان با همت ستاد احیاء تشکیل شود.

انتهای پیام
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۱۷۶۱۰


ارسال