سه شنبه ۲۴ تير ۱۳۹۹ ,14 July 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۸ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۴۰
معاون حمل و نقل اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای سیستان و بلوچستان:
کاهش حوادث رانندگی بدون مشارکت همگانی محقق نمی شود/1150 عدد کلاه ایمنی و برچسب شبرنگ توزیع شد
 
تیمور باقری گفت: هزار و 150 عدد کلاه ایمنی و برچسب شبرنگ در سیستان وبلوچستان توزیع شد.
تیمور باقری،معاون حمل و نقل اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای سیستان و بلوچستان در تشریح خبر فوق در گفت وگو با خبرنگار عصرهامون  هدف از برگزاری این اقدام را ارتقا افزايش ضريب ايمنی تردد در جاده های استان عنوان کرد و افزود: هزار و 500 نفر از راکبان موتور سیکلت استان 26 آبان ماه جاری آموزش های لازم را فرا گرفتند.

وی توزیع 550 عدد کپسول آتش نشانی بین رانندگان وانت بار، توزیع و نصب 1000 گردنبند شبرنگ مخصوص شتر و 400 عدد مارکر شبرنگ استاندارد جهت آشکار سازی ناوگان حمل و نقل باری جاده ای در سیستان و بلوچستان را از دیگر اقدامات این اداره کل دانست و افزود: کاهش حوادث رانندگی بدون مشارکت همگانی محقق نخواهد شد.

معاون حمل و نقل اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان با بیان اینکه بر اساس اطلاعات دریافتی از پزشکی قانونی سوانح رانندگی در جاده ها در ۶ ماهه اول سال جاری، منجر به فوت ۴۹۸ نفر و مصدوم شدن 4 هزار و ۳۸ نفر شده است،گفت: بر اساس بررسی های انجام شده این تعداد تلفات نسبت به مدت مشابه سال گذشته بیش از 6 درصد افزایش داشته است.

وی افزود: این استان با داشتن بیش از 7 درصد از شبکه راه های کشور، متاسفانه دارای شاخص های نامطلوبی در زمینه سوانح رانندگی در جاده ها می باشد که به طور مثال بر اساس اطلاعات 6 ماهه، در هر 1000 کیلومتر راه، 21 نفر جان خود را در این مدت از دست داده اند.

باقری گفت: تمام تلاش همکاران ما در مجموعه بزرگ راهداری و حمل و نقل جاده ای استان بر ارتقاء فرهنگ ترافیک و افزایش ایمنی تردد در جاده های استان معطوف است.

انتهای پیام/
 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۱۷۶۳۶


ارسال