سه شنبه ۲۴ تير ۱۳۹۹ ,14 July 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
همزمان با اولین روز هفته بسیج، گلزار شهدا در سراسر استان سیستان وبلوچستان غبارروبی و عطرافشانی شد.
به گزارش عصرهامون؛ همزمان با اولین روز هفته بسیج گلزار شهدای سراسر استان میزبان عاشقانی بود که برای تجدید میثاق با آرمان های امام و شهدا گرد هم آمده بودند.

بر پایه این گزارش، مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه استان در این مراسم که عصرامروز در گلزار شهدای زاهدان برگزار شد گفت: بسیجیان در سراسر کشور ثابت کرده اند که به تمام معنا ولایت مدار هستند و همواره در همه عرصه ها گوش به فرمان ولی امر خود هستند.
 
حجت الاسلام اکبرپور افزود: بسیجی هرگز به نوع پوشش و لباس و شغل نیست بلکه همه ملت ایران می توانند بسیجی باشند و هر شخصی که روحیه ولایت مداری و انقلابی دارد و قلبش برای اسلام و میهن می تپد بسیجی است و این واژه ارزشمند هرگز محصور به قشر خاصی نیست کما اینکه یک قاضی، پزشک، کاسب و بازاری که بخشی از وقت و سرمایه خود را برای خدمت به محرومان صرف می کند مصداق کامل یک بسیجی است.
 
وی تصریح کرد: بسیجی یک تفکر است که امروز در این کشور علوی و فاطمی و نبوی می درخشد و در واقع بسیجی حد و مرز و جغرافیا هم نمی شناسد و شاهد هستیم که در کشور عراق جوانان حشدالشعبی با اتکا به همین روحیه بسیجی در برابر تروریست ها و داعشی ها جنایتکار معجزه کرده و آنها را شکست می دهند.
 
به گفته حجت الاسلام اکبرپور؛ علی ابن ابیطالب(ع) اولین ولایت مدار و بسیجی عالم است که اگر همان تفکر در ذهن مردم رسوخ کند می توان در مقابل تمام استکبار و دشمنان سراپا مسلح ایستادگی کرد اما اگر این روحیه در وجود اشخاص وجود نداشته باشد هرگز به قله سربلندی نخواهند رسید.
 
وی ادامه داد: بسیجی یعنی کسی که چشم به نگاه ولی زمان خود دوخته و همواره در همه عرصه های کشور چه درمانی و خدماتی و چه امدادرسانی و محرومیت زدایی در صحنه حاضر است و هر کجا که نیاز انقلاب باشد مخلصانه و بدون چشمداشت وارد میدان می شود.
 
وی تاکید کرد: بسیج معجزه گر قرن و یکی از افتخارات دوران چهل ساله انقلاب اسلامی است که بسیجیان در گام اول موفق شدند استکبار را به زانو دربیاورند و قطعاً با بهره گیری از تجربیات ارزشمند خود گام دوم انقلاب را با صلابت و اقتدار وصف ناپذیری برخواهند داشت.
 
نماینده ولی فقیه در سپاه استان ادامه داد: امروز تفکر بسیجی ناجی مملکت است و با همین تفکر می توان سربلندتر از قبل ادامه مسیر داد و هیچ خس و خاشاک و بیگانه ای نمی تواند این مملکت را به حاشیه براند و دشمنان ایران نیز به این باور رسیده اند تا زمانی که تفکر بسیجی در میان مردم موج می زند به هیچ موفقیتی نخواهند رسید.
 
شایان ذکر است در پایان مراسم با حضور فرمانده سپاه سلمان استان و سایر مسئولان استانی و مردم شهید پرور، گلزار شهدای زاهدان غبارروبی و عطرافشانی شد. سردار امان اله گشتاسبی نیز ضمن عطرافشانی مزار شهدا با برخی از خانواده های شاهد گفت وگو و از آنها دلجویی کرد.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۱۷۶۴۳


ارسال