پنجشنبه ۱۹ تير ۱۳۹۹ ,9 July 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : جمعه ۱ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۴۹
در خطبه های نماز جمعه سیستان وبلوچستان عنوان شد؛
آرامش سیستان و بلوچستان در اغتشاشات اخیر نشان دهنده دلدادگی مردم به رهبر و نظام است/ سهمیه بنزین متناسب با پهناوری این استان نیست
 
امامان جمعه شهرستان های مختلف سیستان وبلوچستان با تاکید بر اینکه بسیج در خنثی سازی توطئه ها نقشی موثر دارد آرامش سیستان و بلوچستان در اغتشاشات اخیر را نشان دهنده دلدادگی مردم به رهبر و نظام دانستند.
به گزارش عصرهامون،حجت الاسلام مصطفی محامی در خطبه های امروز نماز جمعه زاهدان با تبریک هفته بسیج بیان کرد: فرهنگ و تفکر بسیجی با رهبری امام (ره) و مقام معظم رهبری و پیروی ملت بسیجی و انقلابی ضامن حفظ و اقتدار نظام اسلامی و موتور پیشران انقلاب اسلامی در عرصه های سیاست، اقتصاد، اجتماعی و سازندگی است و این فرهنگ و تفکر بسیجی همواره باید مورد توجه و توصیه قرار گیرد و ما ادامه دهنده این تفکر جهادی و مخلصانه باشیم و دیگران را نیز به آن توصیه کنیم.

امام جمعه زاهدان با اشاره به ویژگی های بسیج ادامه داد: خدامحوری و اخلاص در عمل مجاهدانه ، حفظ روحیه شهادت طلبی ، حضور با اراده و همت بلند و پیشرو در همه میدان های سخت از مهمترین ویژگی های بسیج به تعبیر حضرت امام(ره) است و امیدواریم توفیق آن را داشته باشیم تا این فرهنگ بسیج را چه در ایران اسلامی و چه در کشورهای اسلامی که نیازمند این تفکر بسیجی هستندحفظ کرده و گسترش دهیم.

وی در ادامه با اشاره به فتنه دشمنان در روزهای گذشته در کشور گفت: در هفته ای که گذشت شاهد تدبیر و مدیریت هوشمندانه و موضع گیری خردمندانه رهبر معظم انقلاب بودیم که کشور را از فتنه نجات دادند و کسانی که می خواستند کشور را به آشوب کشانده و بهره سیاسی ببرند را ناکام گذاشتند.

حجت الاسلام محامی تصریح کرد: تصمیم افزایش قیمت بنزین برای کسانی که مصرف بنزین کمی دارند در جهت افزایش یارانه نقدی آنها قابل توجیه است اما از لحاظ کیفیت اجرا و زمان آن قابل تامل است و می بایست با کارشناسی بهتر و در زمان بهتری اجرا می شد.

وی افزود: این افزایش قیمت بنزین نباید موجب افزایش قیمت کالاها شده و به تبع آن فشار بیشتری به مردم وارد نشود که متاسفانه در مواردی شاهد این افزایش قیمت ها بودیم.

امام جمعه زاهدان ادامه داد: از منظر سیاسی نیز متاسفانه برخی از مدعیان سیاستمداری بدون توجه به امنیت کشور می خواستند سوژه ای برای تسویه حساب های شخصی خود پیدا کرده و آب به آسیاب دشمن بریزند که خوشبختانه با رهبری حکیمانه رهبر معظم انقلاب جلوی آن گرفته شد.

وی با اشاره به توطئه دشمنان در این خصوص گفت: دشمن فتنه گر بعد از چندسال سرمایه گذاری و برنامه ریزی از این فرصت استفاده کرده و خواب هایی برای کشور ما دیده بودند و غافل از اینکه ایران، عراق و لبنان نیست چرا که ایران دارای رهبری حکیم و مردمی هوشمند است و مشاهده کردیم در این موضوع رهبر معظم انقلاب با روشن بینی ، نگاه بلند و از افق بالا تمامی تحولات را رصد کرده و به موقع و سریع واکنش نشان دادند.

حجت الاسلام محامی خاطرنشان کرد: مردم هوشیاری، دشمن شناسی و تبعیت از انقلاب و رهبری و دلسوزی از نظام را به خوبی نشان دادند و با اشرار مقابله کردندعلارغم اعتراضات فراوانی که به این طرح دارند اما می دانند این اعتراض باید از راه درست و مسیر درست باشد.

وی با اشاره به خواسته های مردم استان در افزایش سهمیه بنزین نیز بیان کرد: مردم سیستان و بلوچستان در فتنه روزهای گذشته با توجه به این که محرومیت بیشتر و شرایط ویژه ای دارند اما آرام و صبور بودند که این نشان دهنده هوشیاری و دلدادگی مردم این خطه از کشور به نظام اسلامی و رهبری است و مسئولین نیز باید جواب این صبر مردم استان را داده و نسبت به افزایش سهمیه سوخت خودروها نگاه ویژه ای داشته باشند.

وی درپایان خاطرنشان کرد: با اشاره به شروع فصل سرما و نبود گاز شهری در تمامی مناطق استان و شهر زاهدان، باید مسئولین تلاش بیشتری برای رفع توزیع بهتر نفت و سیلندر گاز برای مردم داشته باشند چرا که این صف های طولانی شایسته این مردم صبور و مهربان و مرزدار نیست.

بسیج در خنثی سازی توطئه ها نقش موثری داشته است
حجت الاسلام والمسلمین عظیم بامری در خطبه های این هفته شهرستان دلگان به سالروز تشکیل بسیج مستضعفین اشاره کرد و گفت: تشکل مردمی بسیج از همان ابتدای تولد توانست با حضور در همه صحنه ها، قابلیت های متعددی رو از خود بروز دهد.

امام جمعه دلگان افزود: در سال های اخیر بسیج از یک سازمان با محوریت نظامی به یک سازمان چند منظوره با توانمندی های بسیار تبدیل شده که ثمره آن برای همه مردم و کشور بوده است.

وی تصریح کرد: بدیهی است ورود به عرصه جدید به معنای غفلت از امکان تهدیدهای نظامی و امنیتی نیست بلکه گویای این مطلب است که بسیج در هنگام نیاز خود را با شرایط جدید بروز نماید.

امام جمعه دلگان گفت: در عصر کنونی بسیج مردم در جریان نهضت تنباکو و مبارزه علیه استکبار به فتوای مرجع عالیقدر و قیام ۱۵ خرداد به رهبری امام خمینی(ره) در مقابل ظلم و ستمی پهلوی و استمرار قیام آن بزرگوار تا سرنگونی پهلوی، همگی ماهیت بسیجی دارد.

حجت الاسلام والمسلمین بامری اضافه کرد:بسیج در نظر امام راحل مولودی جدیدی است که کارشناسان جهانی نمی‌توانند آن را بشناسند، در واقع بسیجی مسئولیت سنگینی بر عهده دارد.

وی با بیان اینکه بسیج در هر عرصه ای و هر زمانی که کشور و نظام نیاز داشته، ورود پیدا کرده است، ادامه داد: بسیج در خنثی کردن توطئه ها و فتنه ها نقش موثری داشته است.

امام جمعه دلگان خاطرنشان کرد: دشمن از نام و تفکر وحشت و هراس دارد و ایده و تفکر بسیجی به تمام دنیا صادر شده که نمونه آن در کشورهای عراق و سوریه موجب نابودی داعش شد.

دشمن بعد از شکست فتنه۸۸ گروهک های سازمان یافته تربیت کرده است
حجت الاسلام علی اکبر کیخا امام جمعه شهرستان زابل در خطبه های نماز جمعه گفت: به برکت ولایت فقیه عظمت به اسلام بازگشته است.

وی افزود: رمز اقتدار بندگی خدا و رمز ماندگاری در مسیر خدا ولایت فقیه است.

امام جمعه شهرستان زابل خاطرنشان کرد: با نگاه تیزبینانه حضرت امام (ره) انقلاب اسلامی از موانع متعددی عبور کرد و با درایت خلف صالح ایشان از فتنه های دشمن به سلامت گذشت.

حجت الاسلام کیخا گفت: در پی افزایش قیمت بنزین برخی آشوب های در نقاط مختلف کشور رخ داد که خسارات آن از هشت ماه فتنه ۸۸ بیشتر بود.

امام جمعه زابل ادامه داد: این نشان از آن دارد که دشمن در سال های اخیر گروهک های سازمان یافته ای را تشکیل داده است که بتوانند به کشور خسارت وارد کنند.

وی ادامه داد: از طرفی همچنین پروژه کشته سازی دشمن باعث شد تا جمعی از هموطنان ما در این آشوب ها جان بدهند.

امام جمعه زابل بیان داشت: اصل طرح افزایش قیمت بنزین قانونی و به نفع کشور است اما باید در اعلام و زمان آن دقت بیشتری می شد.

وی خاطرنشان کرد: حضرت آقا نیز با اصل طرح موافقت کرده‌اند اما جزئیات آن را به کارشناسان واگذار کردند ، خدا را باید شاکر بود که رهبر دانا و فرزانه ای داریم که در شرایط حساس کشور همواره ورود پیدا کرده اند.

امام جمعه شهرستان زابل همچنین گفت: در منطقه سیستان درختان زرد آلو و زیتون جواب داده است و کارشناسان بر این باورند که کشاورزان از این طریق می توانند تولید را رونق بخشند.

وی بیان داشت : زنان روستایی ما نیز در منازل به تولید مشغول باشند تا چرخ اقتصاد همواره برای تولید داخلی بچرخد.


ایجاد فتنه و آشوب پیام تسخیر لانه جاسوسی آمریکا به دنیا
حجت الاسلام و السملمین مجتبی بامری در خطبه های نماز جمعه سراوان با اشاره به سالروز تبعید امام خمینی (ره) به ترکیه، بیان کرد:  حضرت امام خمینی (ره) توطئه و استعمار استعماگران را شناخت  و علیه آنها قیام کرد.

 وی با بیان اینکه راه امام خمینی (ره) تنها  راهی است که انسان را به مسئله حقیقی در مسیر خداوند متعال به سرانجام عالی می رساند و هم در مسیر مادی به سرانجام می رساند، گفت: حضرت امام خمینی (ره) با مجاهدت مقابل چپاول گران ایستاد  و انسان ها را از زیر بردگی استکبار نجات داد و به عزت، استقلال و معنویت رساند و دست استعمار و استکبار را از کشور قطع کرد.

 امام جمعه شهرستان سراوان با اشاره به هفته بسیج دانش آموزی و تسخیر لانه جاسوسی آمریکا توسط دانشجویان پیرو خط امام، خاطر نشان کرد: آمریکا در کشورهای مختلف یک لانه جاسوسی  و پایگاه های متعدد نظامی دارد  که با تسخیر این لانه جاسوسی توسط دانشجویان  چشم فتنه و خیانت در کشور کور شد.

 حجت الاسلام و المسلمین بامری اضافه کرد: تسخیر لانه جاسوسی آمریکا در ایران این پیام را به دنیا مخابره کرد که آمریکا به هر اسم و رسمی به دنبال فتنه، آشوب و پیاده سازی اهداف شوم خود علیه کشورهای مسلمان به ویژه ایران اسلامی است.

وی با بیان اینکه در کشوری که خدایی و بر حق است، اتاق و نمایندگی شیطان نباید حضور داشته باشد، تصریح کرد: هر زمان که دل در گرو آمریکا و غرب داشته باشیم دچار شکست خواهیم شد پس نباید چه در اندیشه و چه بر زبان دلبسته شیطان باشیم.

امام جمعه شهرستان سراوان ادامه داد: نباید فتنه گری ها و جنایات آمریکا در تاریخ را علیه ملت مسلمان ایران را فراموش کرد.

حجت الاسلام و المسلمین بامری با بیان اینکه در نظام اسلامی باید دست فساد و بی عدالتی قطع شود، گفت: رئیس قوه قضاییه اقدامات مناسبی را در خصوص قطع دست فساد انجام داده و باید اصلاح گری در بستر بسیاری از ادارت و سیستم ها ایجاد شود چرا که انقلاب اسلامی که بستر ساز ظهور است نباید در آن بی دقتی انجام شود. 

وی در خصوص حوادث اخیر عراق و لبنان گفت:  آنهایی که دلسوز عراق و لبنان هستند، با آشوب کار به پیش نخواهند برد و دشمنان از این بستر بهره برداری خود را انجام خواهند داد.

 امام جمعه شهرستان سراوان آل سعود را معجونی از فساد در عالم دانست و خاطر نشان کرد:  آل سعود در تلاش است تا در فضای مجازی و بستر ایجاد شده از گروه مقاومت انتقام بگیرد و در تلاش هستند تا فتنه و آشوب را در ایران اسلامی نیز ایجاد کنند اما این را بدانند که فتنه گر کار را به سرانجام نمی رساند.

جوانان ظرفیت های عظیم کشور را شکوفا کنند
حجت الاسلام والمسلمین سید محمد موسوی در خطبه های نماز جمعه چابهار بیان کرد: در گام دوم انقلاب جوانان باید بپا خیزند و ایران با دارا بودن ۷ درصد معاون غنی دنیا را در اختیار داریم و مدیران خردمند می توانند کشور را ثروتمند و بی نیاز کنند.

وی با اشاره به موقعیت استراتژی ایران میان شرق و غرب دنیا ادامه داد: کدام کشور با ۱۵ کشوری که ۶۰۰ میلیون جمعیت اطرافش است هم مرز است و ایران با این امتیاز و ظرفیت های کشور در رتبه اول جهان است.

امام جمعه چابهار با اشاره به اینکه جوانان باید این ظرفیت های عظیم را شکوفا کنند ادامه داد: در چهل سال گذشته با انواع فشارها، تهدیدها و جنگ های روانی از طرف دشمنان روبرو بودیم و در چنین شرایطی نماز جمعه پناهگاه و نقطه آرامش مردم است.

وی با اشاره به اقتدار جمهوری اسلامی ایران در جهان خاطرنشان کرد: این اقتدار به برکت رهبر انقلاب است آن اقتداری که در خلیج فارس است موجب شده دشمنان ما خوار و ذلیل شوند. جایی که کفر و دشمن است با قدرت تمام وارد می شویم و جایی هم که مردم باشند آماده جانفشانی در راه مردم و نظام هستیم.

وی با بیان اینکه لطف خدا و رهبري امام راحل(ره) سبب شده تا هميشه سربلند و پيروز باشيم تاکید کرد: ايران به بركت توان نيروي داخلي در بسياري از صنعت ها و تجهيزات و مباحث پزشكي جزء كشورهاي برتر دنياست.

وي ادامه داد: رمز ماندگاري انقلاب اسلامي، حاكميت ديني، اسلامي و مردمي بودن آن است و در واقع مردم همه كاره اين انقلاب هستند.

وی با اشاره به سالروز شهادت امام پنجم تاکید کرد: مناسبت هایی که امروز داریم شهادت امام باقر علیه السلام می باشد که با باقر العلوم منتسب می باشند و امامان ما بعد از ایشان همه از اولاد این معصوم می باشد که در تورات نام ایشان ذکر شده است.


گرفتن خواب از چشمان مفسدان با حضور بسیج
سید شجاع الدین ابطحی در خطبه های امروز نماز جمعه در مصلی فاطمه الزهرا با اشاره به روز سه شنبه 6اذر ماه بیان کرد: این روز مصادف با روز بسیج مستضعفین است شجره طیبه ای که به فرمان امام راحل (ره) شکوفا شد.

وی افزود: بسیج مسضعفین نیروهای مخلص و آماده به خدمت در راه اسلام و ولایت برای دفاع از مظلومین عالم است.

وی ادامه داد: بسیج تنها مختص عرصه رزم نیست در همه اصناف و اقشار نیرو دارد و فراگیر می باشد و در تمام عرصه ها بسیج باید نفوذ کند.

وی تصریح کرد: در راستای مبارزه با مفاسد اجتماعی و ناهنجاری ها، نیروهای بسیج مطالبه گر و ناظر باشند تا هیچ مفیدی با خیال راحت به فساد نپردازد.

این خطیب جمعه عنوان کرد: برخی از مسئولین که در جامعه پوست کلفت هستند و کاخ های عظیم بنا کردند و در حال انجام کارهای مفسد بودند و بسیجیان با نفوذ و مستند سازی باعث رسوایی شان شدند.

وی با اشاره به گرانی بنزین تصریح کرد: در این که نرخ بنزین اصلاح شود شکی نیست. کارشناسان خدا نشناس باید تمام جوانب از جمله بیکاری، تورم را در نظر می گرفتند.

ابطحی خاطر نشان کرد: با گرانی بنزین زمینه برای ایجاد آشوب اغتشاشگران، سلطنت طلبان فراهم شد و این هزینه ای که به حساب مردم واریز می شود بسیار ناچیز است و حق مردم بیشتر از این ها می باشد.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۱۷۶۴۷


ارسال