پنجشنبه ۱۹ تير ۱۳۹۹ ,9 July 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : دوشنبه ۴ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۰۱
جدیدترین آثار تولیدات فرهنگی و هنری بسیج رونمایی شد؛
سردار سلیمانی: بسیج وارد دوره جدیدی شده که متناسب با دوره جدید باید خود را بازپروری کند
 
سردار سلیمانی گفت: شبکه مردمی بسیج وارد دوره جدیدی شده که متناسب با دوره جدید باید خود را بازپروری کند و یکی از ابعاد مهم در تمدن فرهنگ و تمدن است.
به گزارش عصرهامون به نقل از راه دانا؛ آئین رونمایی از تولیدات جدید فرهنگی و هنری بسیج با حضور سردار سلیمانی رئیس سازمان بسیج مستضعفین، سردار آزادی معاون فرهنگی هنری سازمان بسیج مستضعفین، مسلم معین رئیس فضای مجازی بسیج، سردار غلامی معاون هماهنگ کننده سازمان بسیج برگزار شد.
در ابتدای این برنامه نماهنگ دل ایران با صدای صابر خراسانی کاری از بسیج سازمان صدا و سیما پخش شد.
 
شبکه مردمی بسیج وارد دوره جدیدی شده که متناسب با دوره جدید باید خود را بازپروری کند
 
سردار غلامرضا سلیمانی رئیس سازمان بسیج مستضعفین ضمن تبریک ایام بسیج در ادامه این برنامه اظهار داشت: ما بعضی مواقع با وقوع حوادثی از یک مرحله ای وارد یک مرحله دیگر می شویم یعنی بشریت گاهی حوادثی برای او اتفاق می افتد که وارد مرحله جدیدی می شودانقلاب اسلامی حادثه بزرگی بود که بیانیه گام دوم انقلاب این موضوع را به خوبی بیان داشته که ما وارد بک دوره جدید شده ایم، اگر بتوانیم یک عکسی از کره زمین بگیریم در آن مشاهده نمی شود اما اگر همه روندهای دنیا را بررسی کنیم متوجه می شویم که دنیا وارد فاز جدیدی شده است.
 
رئیس سازمان بسیج مستضعفین افزود: بیانیه گام دوم یک هدف راهبردی و استراتژیک تعیین شده که آن هم تشکیل دولت اسلامی جامع پرداری از مسیر جمهوری اسلامی است که به سه گروه کوتاه مدل میان مدت و بلند مدت تقسیم می شود، یک تجربه تاریخی داریم که ما ملت تمدن سازی هستیم که در زمانی که ملت اسلام برترین تمدن بود اگر ایران را از تمدن اسلام جدا کنیم چیز قابل توجهی از آن باقی نخواهد ماند.
 
سردار سلیمانی ادامه داد: اروپایی ها از طریق نهضت ترجمه رنسانس را به راه انداختند و انقلاب صنعتی رخ داد و تمام مسیر را با شکلی دستکاری کردند که قدرت به دست سیاسیون بیفتد تا بر دنیا حکمرانی کنند و از این جهت دنیای غرب بک بدهکاری به اسلام دارد ولی تمدن اسلامی برای سیطره بر دنیا تلاش نمی کند بلکه تنها در مسیر نجات بشریت گام بر میدارد، مهمترین مانع در این زمینه تفکرات صهیونیستی است که در کتاب پروتکلهای دانشوران صابون به این مساله می پردازد که باید در همه زمینه ها مانع از تحقق تفکر اسلامی شویم.
 
رئیس سازمان بسیج مستضعفین افزود: در بیانیه گام دوم آمده است با امید به آینده و نهراسیدن از دشمنان باید گام برداشته شود اگر امنیت در کشور ماست دستاورد خون شهداست و این دستاوردی است که از خون شهدا بنیان پیدا کرده و با دفاع و حضور مردم استمرار پیدا کرد.
 
وی گقت: شبکه مردمی بسیج وارد دوره جدیدی شده که متناسب با دوره جدید باید خود را بازپروری کند و یکی از ابعاد مهم در تمدن فرهنگ و تمدن است، محور این حرکات جوانان هستند که باید یک جهش عظیم در این زمینه اتفاق بیفتد و جلوه های برجسته تمدن بتواند در دنیا نورافشانی و تلالو خود را داشته باشد.
 
سردار سلیمانی تصریح کرد: باید بسیج را به خوبی به مردم معرفی کنیم بسیج یک نهاد حکومتی نیست و بک تشکیلات مردمی است و همین طور که ملت ایران تحت حمایت ولایت فقیه است بسیج هم تحت سازماندهی است اما این به معنای تشکیلات دستوری و سازمانی نیست و بدنه آن همین مردم است، امروز رسانه بدون تردید جایگاهی در کنار فرهنگ دارد و نمیتوان بدون توجه به رسانه تمدن سازی کرد.
 
حسین مظفر: مجاهدت بسیجیان بود که موجب شد حسرت تصرف یک وجب از این خاک به دل دشمنان بماند
 
کتاب ستاره های کوکب از راضیه تجار زندگی نامه سه شهید مظفر رو نمایی شد و در ادامه حسین مظفر وزیر اسبق آموزش و پرورش ضمن تشکر از زحمات برای تدوین این کتاب اظهار داشت: هفته بسیج را به همه بسیجیان تبریک می گویم و امیدوارم با عضویت در این بسیج سرافراز و قهرمان سهمی در اقتدار آن داشته باشیم.
 
وی ادامه داد: شهیدان و مجاهدان راه خدا که بسیجیان هم جزئی از آنها هستند اگر نبودند ما غم چیزی نداشتیم این آیه قرآن است که اگر دفاع در کشوری وجود نداشت چیزی هم وجود نداشت و همه چیز از بین می رفت، رهبر انقلاب هم فرمودند اگر مجاهدت ها نبود روزهای این ملت به شبهای تار تبدیل می شد، همین مجاهدت ها بود که حسرت تصرف یک وجب از این خاک به دل دشمنان ماند.
 
 وزیر اسبق آموزش و پرورش گفت: به برکت این شهیدان و انقلاب امروز ایران به نقطه نورانی تبدیل شده که آرزوی بسیاری از حکومت های دنیاست، باید افزار و اعتراف کنیم که شهیدان همه چیز ما مسئولیت پست و مقام ما دین ما و دنیای ما به برکت فداکاری های شماست، در سراسر تاریخ باید قدردان باشیم هرچند شهدا به منتهی آمار و آرزوهای خود رسیدند چرا که شهادت وصل شدن به دریای بیکران جاودانگی است و راز جاودانه ماندن شهدا در این است.
 
وی افزود: آنها قطره وجودی خود را به اقیانوس جاودانگی هستی گره زدند و زمانی قطره دریا می شود که به دریا وصل شود همه انسانها بالاخره می میرند اما تنها شهیدان هستند که نه تنها نمی میرند بلکه به تعبیر قرآن زنده و جاودان هستند، وظیفه ما پاسداری از خون شهیدان است و ما از زبان شهیدان دو پیام استقامت و پایداری را می شنویم و این همان چیزی است که رمز موفقیت ۴۰ ساله این انقلاب است. ملت منزوی و بی احساس و بی مسئولیت هرگز نمی تواند به قله های بلند موفقیت برسد راه عزت و سربلندی همه ملت ها همین استقامت است.
 
مظفر تصریح کرد: نکته دوم پاسداری از آرمان شهداست و ۱۴ قرن است که پیام شهیدان عاشورا زنده است و باید هم عاشوراهای شهیدانشان و هم کربلاهای شهدایمان را زنده نگه داریم که کالاهای شهدایمان مزار آنهاست و عاشوراهای آنها یادواره های شهداست.هرچقدر که ما و خانواده ما معروف شد به برکت انقلاب بود. خانواده ما ۶ فرزند داشت که همه جبهه بودیم و پدرم در ۸ سال در جنگ بود و به خاطر اینکه شهید نمی دادیم حس حقارت داشتیم که در عملیات مرصاد یکباره باب شهادت باز شد و شهیدان رضا مظفر که دادستان مشترک سپاه بود با ما به عملیات آمد و توفیق شهادت به سه تن از برادران و پدرم رسید.
 
وی گفت: در عملیات کربلای ۵ کنار من یک بچه سالی بود که خیلی شلیک می کرد و من به شوخی به او گفتم بچه بشین که از من پرسید چه کاره هستی گفتم معلم که بلند شد و به رگبار بست و گفت عشق کردی آقا معلم که دشمن گرای ما را گرفت و یکباره حمله کرد و در آن لحظه آن نوجوان شهید شد و من به او گفتم تو عشق اصلی را کردی که اکنون پیشگاه خدای خود هستی.
 
در ادامه برنامه از مجموعه پویانمایی سارینا برای کودکان و در حمایت از کودکان سرطانی و بیماری های خاص و همچنین از مجموعه پویانمایی اسپینو با موضوعیت کودک و نوجوان در ۱۳ قسمت و برای آموزش رفتارهای اجتماعی رونمایی شد، همچنین از کتاب شهیدان مظفر، مجموعه سفیر عشق نیز رونمایی شد.
 
 حدود ۹۰ هزار هنرمند بسیجی داریم
 
سردار آزادی ضمن تبریک سالروز فرا رسیدن سالگرد بسیج اظهار داشت: یکی از ظرفیتهای بسیج استفاده از ظرفیت خود برای امورات فرهنگی است که تاکنون بیش از ۱۵۰ مستند۱۰۰ نماهنگ حدود ۱۵۰ کتاب و ... به صورت سالانه منتشر می شود، که امروز تنها بخشی از آنها رونمایی و منتشر می شود.
 
وی افزود: از آنجایی که نیازمند یک نهضت تولید آثار هستیم امیدواریم روز به روز بر کیفیت و کمیت این آثار افزوده شود و به خاطر زحمات آقای معین نیز تشکر می کنیم.
 
معاون فرهنگی هنری سازمان بسیج مستضعفین افزود: حدود ۹۰ هزار هنرمند بسیجی داریم که در بسیج هنرمندان سازماندهی شده اند.
 
بالغ بر ۸۲ درصد شهدای دفاع مقدس بسیجیان بودند
 
حجت الاسلام موسوی مقدم قائم مقام سازمان صدا و سیما در ادامه برنامه ضمن تشکر از تولیدکنندگان آثار هنری گفت: اگر این آثار ضریب بخورد قطعا  تاثیر بیشتری خواهد داشت.
 
وی افزود: پنجم آذر چهلمین سالگرد تاسیس بسیج است و وقتی این کتاب قطور را ورق میزنیم می بینیم که در یک جایگاه وسیعی ایستاده است و یکی از بزرگترین سرمایه های اجتماعی کشور در قالب بسیج تحقق پیدا کرده است.
 
حجت الاسلام موسوی مقدم تصریح کرد: هر کشوری دارای سرمایه هایی نظیر اقتصادی، فرهنگی و سیاسی است که همه آنها سرمایه اجتماعی را یه وجود آوردند که این سرمایه اجتماعی در اقتدار این کشور نقش اصلی ایفا می کند، سرمایه اجتماعی دینی امروز در قالب مکتب ها و هیات ها تشکیل شد اما بسیج خلاصه و چکیده همه سرماسه هاست و امروز مایه افتخار است که به یک سرمایه اجتماعی در همه عرصه ها تبدیل شده که خارج از ساختار اداری شکل گرفته است.
 
وی افزود: امروز بسیج به صورت سنتی و خودجوش شکل گرفته و بر اساس مقتضیات زمان وارد کار می شود و به یک جریان سازنده و فعال و پویا تبدیل شده است، امروز می فهمیم که امام خمینی(ره) چقدر حکیمانه این ساختار ا بنا نهاد که کارکردهای آن بسیار زیاد شده و در کشور های دیگر نیز تشکیل شده و یک بخش کار بسیج امنیتی است اما امروز بسیج به عنوان سرمایه بزرگ اجتماعی است که از دل مردم بیرون آمده و بر تارک سایر سرمایه های اجتماعی می درخشد و به یک شجره طیبه تبدیل شده است.
 
 
قائم مقام سازمان صدا و سیما اظهار داشت: در بسیج فضایی است که اقیانوسی از مردم‌برای مردم کار می کنند و هدف هم چیزی به جز کار برای رضای خداوند نیست که این فرهنگ انبیا و اولیا است که می شود با عنوان یک سرمایه بزرگ به آن نگاه کرد.
 
وی ادامه داد: بالغ بر ۸۲ درصد شهدای دفاع مقدس بسیجیان بودند که از متن مردم برخاستند و به عنوان بسیجی در دفاع از ارزش های دینی و میهن خود جان خود را فدا کردند و این راهی است که ادامه دارد و رد به پیشرفت است یک سوال در اسلام است که اصالت با جنگ است با صلح که آیا در اسلام ما باید همواره بجنگیم یا نه همواره در صلح باشیم اما جواب این است که اصالت در اسلام با اقتدار است یعنی اگر مقتدر باشیم جنگ و صلح در اختیار ماست و در اسلام دفاع داریم و اگر بنا بر دفاع باشد یعنی باید اقتدار داشته باشیم یعنی از یک پشتوانه بزرگ در همه عرصه ها برخوردار باشیم و وقتی مقتدر شدیم دیگر می توانیم‌ جنگ و صلح را در اختیار بگیریم.
 
 
حجت الاسلام موسوی مقدم افزود: امروز بسیج به عنوان مقتدر ترین نیروی مردمی و نماد اقتدار است که در مقابل همه تهاجم های دشمنی می ایستند اقتدار آن است که پشتوانه آن مردم باشد و در انقلاب شاهد بودیم که تمام می فرمودند این مردم هستند که باید در صحنه باشند و در انقلاب و فتنه ها شاهد بودیم با پشتوانه مردمی و با اقتدار این فتنه ها سرکوب می شود
 
وی ادامه داد: این اقتدار از بین مردم و از دل مردم بیرون می آید و نماینده این مردم بسیج است که خوش یه حال کسانی که در این عرصه کار و فعالیت می کنند که قصد رضای  خدا و خدمت به خلق است و این همان آرمان شهداست.
 
 
انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۱۷۷۹۸


ارسال