شنبه ۱۴ تير ۱۳۹۹ ,4 July 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : سه شنبه ۵ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۰۹:۱۰
در تجمع بسیجیان شیعه و سنی زاهدان عنوان شد؛
بسیج مشت آهنین انقلاب/تفکر بسیجی حلال مشکلات کشور
 
همزمان با سراسر كشور تجمع بزرگ بسيجيان به مناسبت پنجم آذر روز تشكيل بسيج با حضور بسيجيان شيعه و سني زاهدان در محل مصلی قدس این شهر برگزار شد.
به گزارش عصرهامون، صبح امروز به مناسبت ششمین روز از هفته بسیج که با عنوان روز بسیج، دفاع و امنیت نامگذاری شده است اجتماع بزرگ 12 هزار نفری بسیجیان شیعه و سنی در مصلی زاهدان برگزار شد.
 
حضور بسیج حلال مشکلات است
در ابتدای این مراسم سردار امان الله گشتاسبی با گرامیداشت هفته بسیج، گفت: امروز به برکت حضور شما بسیجیان در نظام مقدس جمهوری اسلامی این انقلاب شکوهمند 40سالگی خود را پشت سر نهاده است.

وی افزود: امام راحل به خوبی تشخیص داد و فرمان تاسیس بسیج را صادر کرد تا در این 40 سال این بسیجیان میدان دار انقلاب و حلال مشکلات باشند.

فرمانده سپاه سلمان سیستان و بلوچستان با تاکید بر اینکه تفکر بسیج در همه عالم فراگیر شده است، بیان کرد: این تفکر نه تنها در جمهوری اسلامی بلکه در پشت مرزهای اسرائیل و دیگر جاهای جهان مستقر شده است امروز عظمت بسیج دنیای غرب را به زانو در آورده است و اینها همه به برکت پرچمداری مقام معظم رهبری است.

وی ادامه داد: امروز در این نظام مقدس هرکجا با مشکلی روبه رو می شویم و نیاز به حضور مردم باشد بسیجیان ما در خط مقدم حاضر شده اند چراکه همه این مردم بسیجی هستند و از جان، مال و فرزندان خود گذشته اند تا عزت این انقلاب در جهان جاودانه شود.

گشتاسبی با اشاره به اینکه بسیج در هر عرصه ای حاضر است، اذعان کرد: آن روزی که در جبهه های حق بر علیه باطل نیاز بود همین بسیج حاضر بود، در زمان سازندگی بازهم بسیج میدان داری کرد و در بحران ها و بلایای طبیعی نیز بسیج با اخلاص وارد عمل شده و به یاری این مردم و نظام شتافته است.

وی خاطرنشان کرد: مسئولین ما باید بدانند که به برکت حضور همین بسیج و تفکر بسیجی است که 40 سالگی انقلاب را پشت سر گذاشته ایم هر کجا ما به مشکل خورده و برایمان مشکل ایجاد شده بی شک به دلیل فاصله گرفتن از تفکر بسیجی است، رمز موفقیت این نظام در صحنه بین المللی به برکت رهبری امام راحل و میدان داری بسیجیان جان بر کف است و هر مسئولی که تفکری غیر از بسیجی داشته باشد در دایره انقلاب نیست.
 
بسیج در قلب مومنان و عرش الهی جای دارد
نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان نیز در این مراسم با تبریک هفته بسیج به مقام معظم رهبری، گفت: نهال بسیج توسط امام خمینی(ره) غرس شد و به دستان رهبر معظم انقلاب آبیاری شد تا امروز به درختی تنومند تبدیل شده که ریشه در آحاد مردم دارد و شاخه هایش در آسمان جای گرفته است.

 وی ادامه داد: جایگاه بسیج در دل مردم است و بسیج ثابت و استوار و ماندگار است و به لطف الهی این سازمان و نهاد مبارک که به دستان پربرکت رهبر راحل به 40 سالگی رسیده با توفیقات الهی همچنان استوار خواهد بود.

حجت الاسلام مصطفی محامی با اشاره به جایگاه آسمانی و خدایی بسیج، بیان کرد: متعلق به آسمان و عرش خدا داشتن از خصوصیات بسیج است ریشه در دل مردم داشتن با توجه به حدیث نبوی که قلب مومن عرش خداست بسیج ریشه ای آسمانی دارد و این امتیاز ویژه برای بسیج و بسیجیان است.

وی ادامه داد: ثمردهی فراگیر بسیج موجب شده تا این درخت برومند به زمان و فصل خاصی محدود نیست بلکه در هر زمان و مکانی با ثمرات و برکاتش برای مردم خیر به ارمغان می آورد.

امام جمعه زاهدان با اشاره به اینکه این نهاد مبارک و شجره طیبه تحت حمایت خداوند است، اذعان کرد: همین لطف پروردگار می باشد که به بسیج عزت و سربلندی داده  است.

وی خاطرنشان کرد: امروزه در صنایع مختلفی چون نظامی، فضایی، هسته ای، دریایی، موشکی و بسیاری دیگر از این دست با تلاش بسیجیان تحقق پیدا کرده است، امنیت کشور با حضور همین بسیج و حمایت مردم ممکن شده است، گسترش نفوذ منطقه ای ایران به برکت همین حضور بسیج است.
 
بسیج در هر عرصه ای فعال است
سردار محمد مارانی هم در این مراسم با شکوه با گرامیداشت هفته بسیج، گفت: یک شاخه شجره طیبه بسیج که در این استان به روشنی مشخص است و شما همواره آن را به نمایش گذاشتید همین وحدت است که شیعه و سنی دوش به دوش هم برای هر کاری آماده هستید.

وی افزود: یک سال قبل از دفاع مقدس امام راحل با تدبیر خود فرمان تشکیل بسیج 20میلیونی را صادر کردند و شاید در ابتدا خیلی ها نمی دانستند معنی بسیج چیست و چرا باید تشکیل شود اما در شهریور 59 زمانی که دشمنان به کشورمان حمله ور شدند و مردم سلاح به دست به سوی جبهه ها روانه شدند تا از آب و خاک خود دفاع کنند همگان فهمیدند دلیل تشکیل بسیج چه بود.

فرمانده قرارگاه منطقه‌ای قدس جنوب شرق نیروی زمینی سپاه اذعان کرد: اگر بسیج نبود هیچ نیروی مسلحی توان مقابله با دشمن را نداشت، و این مردم بودند که با حضور خود جبهه ها را پر کردند و بیشترین شهید را نیز از همین بسیج داشتیم و پس از انقلاب نیز برای دفاع از مردم مظلوم سوریه، عراق و جای جای جهان داوطلب داشتیم.

وی با اشاره به اینکه دفاع مقدس ما پر از درس شجاعت و آزادگی بسیجیان است، گفت: در دفاع مقدس ما شهدای کم سن و سالی بودند همچون سبیل اخلاقی اهل سنت و سید محمد هاشمی شیعه که حتی امام را ندیده و فرمان امام را نیز نشنیده بودند و تنها از دوستانشان شنیده بودند که باید از اسلام دفاع کنند به جبهه رفته و جانشان را فدای این انقلاب کردند.

مارانی با تاکید بر اینکه بسیج در هر عرصه ای حاضر است، تصریح کرد: در بحث اقتصادی بهترین فرهنگ همان روحیه بسیجی است در مباحث فرهنگی، امنیتی، اجتماعی، علمی و هر عرصه ای همین بسیجیان هستند که نقش آفرینی می کنند.

 وی خاطرنشان کرد:  امروز اگر دنیای استکبار جرات حمله به این کشور مقدس را ندارد به برکت حضور شما بسیجیان در همه عرصه هاست که در این 40 سال با قدرت در برابر استکبار جهانی ایستادگی کردید.

فرمانده قرارگاه منطقه‌ای قدس جنوب شرق نیروی زمینی سپاه با بیان اینکه در فتنه اخیر بنزین بهانه بود، گفت: با برنامه ریزی قبلی استکبار جهانی این اشرار و فتنه گران را به میدان کشاند تا کشور را به آشوب کشیده و انقلاب اسلامی ایران را با مشکل ایجاد کند اما دیدیم که پس از روشنگری مقام معظم رهبری و خروش بسیجیان در جای جای کشور در کمتر از 48 ساعت بساط فتنه جمع شد.

وی اذعان کرد: امروز با رهنمود های پیامبر گونه امام راحل و ولایت توانسته این کشتی را به سلامت به ساحل برساند، باید بدانیم که نسخه شفابخش مشکلات کشور ولایت مداری و فرهنگ بسیجی است.


انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۱۷۸۱۲


ارسال