دوشنبه ۱۶ تير ۱۳۹۹ ,6 July 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : سه شنبه ۵ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۱۳
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سیستان و بلوچستان:
82 درصد یارانه بگیران سیستان و بلوچستان کمک هزینه معیشتی دریافت می کنند
 
مهرداد جهاندیده اعلام کرد: 82 درصد جمعیت یارانه بگیران در استان مشمول دریافت کمک هزینه معیشتی شده اند.
مهرداد جهاندیده در گفت وگو با عصرهامون، با اشاره به واریز 3 مرحله ای بسته حمایتی مورد نظر دولت پس از افزایش نرخ سوخت و سهمیه بندی بنزین به حساب سرپرستان خانوار در استان، گفت: 82 درصد جمعیت یارانه بگیران در سیستان و بلوچستان مشمول دریافت کمک هزینه معیشتی شده اند و این بیشترین درصد مشمولان دریافت این کمک هزینه در بین استان های کشور است.

وی افزود: این مبلغ برای خانوارهای یک نفره 550 هزار ریال، 2 نفره یک میلیون و 30 هزار ریال، سه نفره یک میلیون و 380 هزار ریال، چهار نفره یک میلیون و 720 هزار ریال و برای خانوارهای پنج نفره و بیشتر 2 میلیون و 50 هزار ریال در نظر گرفته شده است.

وی با بیان اینکه در پرداخت این کمک هزینه شاخص های مختلف مالی و اقتصادی و... در نظر گرفته شده ادامه داد: کسانی که کمک هزینه اخیر را دریافت نکرده اند، می توانند با شماره‌گیری شماره گیری کد *6369# با تلفن سرپرست خانوار و ثبت کد ملی سرپرست، نسبت به رسیدگی و اطلاع از وضعیت خود اقدام کنند.

جهاندیده تصریح کرد:  پس از ثبت و بررسی درخواست بازماندگان، کد رهگیری به صورت پیامکی به متقاضیان اعلام خواهد شد و متقاضیان می‌توانند در سامانه حمایت به آدرس hemayat.mcls.gov.ir با ثبت کد ملی و کد رهگیری اعلام شده، درخواست دریافت کمک هزینه معیشتی خود را ثبت کنند و نتیجه درخواست حداکثر ظرف مدت یک ماه به آنان اعلام می شود.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان در پایان خاطرنشان کرد: در صورتی که فردی بازمانده، مستحق و مشمول دریافت این کمک هزینه تشخیص داده شوند، کمک های غیر وصول شده آنها نیز به صورت یکجا پرداخت خواهد شد.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۱۷۸۴۲


ارسال