شنبه ۱۴ تير ۱۳۹۹ ,4 July 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۶ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۰۸:۱۸
مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای سیستان و بلوچستان خبر داد
فعالیت 30 گروه ثابت و سیار راهداری در طرح زمستانه
 
ایوب کردگفت: 30 گروه ثابت و سیار راهداری استان با به کارگیری ۲۳۹ دستگاه ماشین آلات سبک و سنگین در طرح راهداری زمستانه مشارکت دارند.
ایوب کرد،مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای سیستان و بلوچستان در گفت وگو با خبرنگار عصرهامون با بیان اینکه طرح راهداری زمستانه از ابتدای آذرماه در استان آغاز شده است، افزود: 327 راهدار در این طرح به منظور روان سازی ترافیک، اطمینان از تردد ایمن رانندگان و مسافران و امدادرسانی در صورت لزوم مشارکت دارند.

وی طول راه‌های تحت پوشش برای طرح زمستانه در سیستان و بلوچستان را بیش از 11 هزار کیلومتر دانست و گفت: ارائه خدمات مطلوب به هموطنان، ارتقای توانمندی و حفظ آمادگی نیروهای راهداری، مراقبت از راه‌ها، ابنیه و تاسیسات موجود در محورهای ارتباطی از اهداف اجرای طرح راهداری زمستانی محسوب می شود.

مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان از تجهیز 14 راهدار خانه استان برای خدمات رسانی به مسافران خبر داد و افزود: برای جلوگیری از مشکلات احتمالی ناشی از بارش برف در ارتفاعات و مناطق کوهستانی، 400 تن نمک و شن برای زمستان امسال تهیه شده است.

کرد گشت زنی مداوم در کلیه محورهای حوزه استحفاظی برای رفع مشکلات احتمالی ناشی از بارندگی و یخبندان، استقرار اکیپ ها با تجهیزات کامل در فواصل مشخص در جاده برای بازگشایی محورها در صورت مسدود شدن و امدادرسانی به مسافران را از مهمترین برنامه ها در قالب طرح راهداری زمستانی دانست.

این مقام مسئول خاطر نشان کرد: رانندگان در شرایط بحرانی و ناپایدار جوی از سفرهای غیرضروری پرهیز و قبل از انجام سفر از طریق سامانه 141 از آخرین وضعیت راه‌ها مطلع شوند و در هنگام سفر علاوه بر اطمینان از انجام کنترل های فنی وسیله نقلیه تجهیزاتی مانند زنجیر چرخ به همراه داشته باشند.


انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۱۷۸۵۰


ارسال