يکشنبه ۲۲ تير ۱۳۹۹ ,12 July 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۶ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۳۴
مديركل انتقال خون سيستان و بلوچستان خبر داد
واردات بیش از 28 هزار واحد خونی به سیستان و بلوچستان
 
سهیلا خسروی گفت: در 8 ماهه نخست از سال جاری، بیش از 28 هزار واحد خون و انواع فرآورده های خونی به سیستان و بلوچستان وارد شده است.
سهیلا خسروی در گفت وگو با عصرهامون، اظهار کرد: مجموع میزان خون های اهدایی توسط مردم سیستان و بلوچستان در 8 ماهه نخست سال 39هزار و 886 واحد و متوسط مصرف خون در این استان پهناور در هر ماه 11 هزار و 790 واحد انواع گروه ها و فرآورده های خونی است.

وی با اشاره به وجود بیش از 3 هزار و 200 بیمار مبتلا به تالاسمی در استان، افزود: 39 هزار و 399 واحد خون و انواع فرآورده های خونی برای رفع نیاز بیماران مبتلا به این بیماری در استان به مصرف رسیده که این خود 70 درصد کل مصرف استان از ابتدای سال جاری تا پایان آبان ماه را در بر می گیرد.

وی در خصوص میزان کمبود ذخایر خون در استان و نحوه تأمین آن خاطرنشان کرد: با توجه به این حجم از مصرف، خون های اهدایی در استان تنها 60 درصد نیازها را پوشش می دهد، لذا چاره ای جز اعلام نیاز و تأمین نیاز بیماران از دیگر استان های کشور نیست.

خسروی ادامه داد: در همین راستا طی 8 ماهه نخست از سال جاری تعداد 28 هزار و 542 واحد خون از سایر استان ها کشور از قبیل تهران، بیرجند، بجنورد، اصفهان، کرمان، یزد، زنجان و مشهد دریافت شده است.

این مقام مسئول در پایان گفت: با توجه به اینکه با شروع فصل سرما شمار مراجعین برای اهداء خون کاهش می یابد، از مردم سخاوتمند استان درخواست داریم تا با حضور در مراکز و پایگاه های این سازمان و اهداء خون، علاوه بر تضمین سلامتی خود به یاری بیماران نیازمند بشتابند.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۱۷۸۵۳


ارسال