سه شنبه ۶ خرداد ۱۳۹۹ ,26 May 2020
1
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۷ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۳۲
108 حلقه چاه غیرمجاز در مهرستان مسلوب المنفعه شد
 
رئیس اداره منابع آب مهرستان گفت: در راستای حفاظت و صیانت از منابع آب و برخورد با تخلفات حفاری چاه ها و بهره برداری غیرمجاز از این منابع، تاکنون 108 حلقه چاه غیرمجاز پر و مسلوب المنفعه شده است.
رضا جلیلوند در گفت وگو با عصرهامون افزود:با توجه به حسن نظارت دستگاه قضایی و حضور به موقع پیمانکار گروه انسداد، از ابتدای سال جاری بیش از 108 حلقه چاه غیرمجاز مهرستان پر و مسلوب المنفعه شده است.

وی ادامه داد: این چاه ها در حریم دیگر منابع آبی دارای مجوز روستاها حفر شده بود که تاثیرات سوء بهره برداری از چاه ها بر آبدهی دیگر منابع آبی روستاها مشهود بود و از آنجا که پر کردن چاه‌های غیر مجاز یک مطالبه عمومی و خواست مردم بود به سرعت نسبت به اجرای آن اقدامات لازم صورت می گرفت.
 
رئیس اداره منابع آب مهرستان بیان کرد: منابع آبی نقش بسزایی در توسعه پایدار و یکجانشینی قشر روستایی در منطقه دارد و برداشت بی رویه آب از چاه های غیرمجاز موجب پائین رفتن سطح آب در سفره های زیرزمینی شده و به تبع آن علاوه بر خطرات زیست محیطی خسارات جبران ناپذیری را در پی خواهد داشت.
 
جلیلوند تاکید کرد: پر و مسلوب المنفعه شدن چاه‌ های غیرمجاز نقش موثری در جلوگیری از تشدید افت آب ‌های زیر زمینی دارد و مالکان چاه‌های مجاز شهرستان که برداشت بیشتر از پروانه بهره‌برداری دارند نیز مشمول پرداخت خسارت آبخوان خواهند شد و طبق مقررات مکلف به نصب کنتورهای حجمی هوشمند بر روی چاه های خود هستند تا بتوان در راستای حفاظت از منابع آبی گام‌های اساسی و جدی برداشت.
 
وی ادامه داد: در حال حاضر بیش از 70 حلقه چاه کشاورزی و صنعتی شهرستان مجهز به کنتور حجمی هوشمند است و 10 حلقه دیگر نیز به زودی به کنتور حجمی هوشمند مجهز می شوند.
 
رئیس اداره منابع آب مهرستان خاطرنشان کرد: لازم است تا شوراهای اسلامی و دهیاران روستاها نیز در پیگیری و مقابله با این تهدید اجتماعی و نظارت مضاعف در روستاها اهتمام و همکاری مستمر با این اداره در راستای تحقق اهداف طرح مهم احیا و تعدل بخشی آب های زیرزمینی در منطقه داشته باشند.
 
انتهای پیام/
 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۱۷۸۷۶


ارسال
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۸/۰۹/۱۰ ۱۲:۱۲
سلام. لطفا درباره قطعی اینترنت در استان و به خصوص در چابهار هم گزارش بزنید.