پنجشنبه ۱۲ تير ۱۳۹۹ ,2 July 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۷ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۵۵
در هفتمین کمیسیون مشترک مرزی ایران و پاکستان تاکید شد:
سطح مبادلات تجاری ایران و پاکستان به رقم بالغ بر 5 میلیارد دلار در سال افزایش یابد
 
در هفتمین کمیسیون مشترک مرزی ایران و پاکستان بر لزوم افزایش سطح مبادلات تجاری ایران و پاکستان به رقم بالغ بر 5 میلیارد دلار در سال تاکید شد.
به گزارش عصرهامون، هفتمین کمیته مشترک تجارت مرزی استان سیستان و بلوچستان (جمهوری اسلامی ایران) و ایالت بلوچستان(جمهوری اسلامی پاڪستان )  صبح امروز پنج شنبه، 7 آذرماه در زاهدان آغاز شد.

رضا ، رئیس  هیات و ناظرگمرک کشور پاکستان در حاشیه این مراسم اظهار داشت :  هدف از سفر بررسی مسائل مرزی در حوزه ی تجارت ، حمل و نقل ، مبادلات تجاری فی ما بین ایران و پاکستان و رفع مشکلات و مسائلی که جریان تجارت آزاد موجود و مسائل تردد افراد دو کشور است.

وی ادامه داد: هدف دولت فعلی پاستان افزایش مبادلات تجاری به رقم 5 میلیارد دلار در سال با توجه به مشترکات قومی و فرهنگی است این روابط دوستانه از قدیم حتی از زمان استقلال ما وجود دارد و انگیزه برای بهبود روابط تجارت بین دو کشور و بهبود وضعیت معیشتی مردم دو کشور است.

در ادامه محمد رفیع سرکنسول کشور پاکستان ، بیان داشت: براساس هدف گزاری  ما سطح مبادلات تجاری  فی مابین دو کشور می بایست به رقم 5بالغ  میلیارد دلار برسد که در همین ارتباط  در این کمیسیون افزاش سطح مبادلات بررسی خواهد شد که در همین خصوص تمهیدات زیادی اتخاذ شده و که در مصوبات تفاهمنامه گنجانده خواهد شد.

وی ادامه داد : به عنوان نماینده وزارت خارجه برای مرتفع کردن مشلات مراودات در دستورکارما خواهد بود و تلاش خواهیم کرد مشکلات رفع شود.

مجید محبی سرپرست معاونت هماهنگی اموراقتصادی استانداری سیستان و بلوچستان در این کمیسیون ، بیان داشت  در راستای بهبود تعاملات  تجارت و هم توسعه تجارت بین دو کشور این کمیسیون  برگزار شده است و سطح مبادلات تجاری افزاش یابد و و تجارت بین دوکشور موفق شود.

وی ادامه داد : ایجاد و فعال شدن  بازارچه ها باعث می شود قاچاق کالا کاهش یابد و به همین روش ایجادبازارچه ها ان سوی مرز انجام شود و در خصوص انجام مبادلات بهتر حذف تعرفه ها و تهاتر کالا  تاثیرگذار خواهد بودو در این تفاهمنانه به دنبال این هستیم  تا بحث واردات دام از کویته داشته باشیم.

میرشکار رییس سازمان صنعت ، معدن و تجارت سیستان و بلوچستان  طی این جلسه هدف از برگزاری هفتمین کمیته تجارت مرزی بررسی مشکلات و رفع موانع تجارت مرزی، تجار وبازرگانان، حمل ونقل ، امورگمرکی ، کنسولی و روادید بین دو عنوان کرد و افرود :  در این کمیته ، دو طرف هماهنگی های لازم را در توسعه بیش از پیش روابط اقتصادی ، تبادل هیاتهای تجاری ، جذب سرمایه گذاری دو جانبه و ایجاد مراکز صنعتی مشترک انجام خواهند داد.

وی در پایان افزود : پنل های تخصصی از جمله ترانزیت و حمل و نقل ، گمرکات و بانکی ، راه آهن ، بازرگانی ، شیلات و کشاورزی بین طرفین برگزار و پس از آن بین طرفین تفاهمنامه مشترک به امضا خواهد رسید.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۱۷۸۸۴


ارسال