سه شنبه ۹ آذر ۱۴۰۰ ,30 November 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : شنبه ۹ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۱۷
مدیر کل صدا و سیما استان سیستان وبلوچستان عنوان کرد؛
ارتقاء سواد رسانه از دغدغه های اصلی فرهنگی / مسموم کردن فضا، اولویت دشمن در فضای مجازی
 
محمود کردستانی با اشاره به افزایش سواد رسانه که از دغدغه های اصلی فرهنگی است، گفت: مسموم کردن فضا، از اولویت های دشمن در فضای مجازی است.
به گزارش عصرهامون، محمود کردستانی، مدیر کل صدا وسیما استان سیستان وبلوچستان در گفت و گو با خبرنگار پهره بیان کرد: این منطقه برای رسیدن به توسعه و فرهنگ غنی، به همدلی و هم فکری مردم و مسئولین که از الزامات ضروری است نیاز دارد. 
 
وی افزود: متاسفانه استفاده کنندگان شبکه های اجتماعی از سطح سواد رسانه کافی برخوردار نیستند و میزان بهره برداری از فضای مجازی بسیارپایین می باشد.
 
کردستانی با اشاره به اتفاقات اخیر در کشور و سوء استفاده دشمن از فضای مجازی تصریح کرد: مسئولان این عرصه باید در راستای مدیریت و برنامه‌ریزی این فضا تلاش فراوانی کنند.
 
 وی با اشاره به اینکه ناشناخته‌ماندن فضای مجازی باعث آسیب جدی به جامعه می‌شود، گفت: ارتباط با این فضا حتی در روستاها نیز برقرار شده است و باید به درستی معرفی و استفاده شود.
 
این مقام مسئول با اشاره به اهمیت افزایش سواد رسانه و داشتن تفکر انتقادی در این استان، اضافه کرد: این امر یکی از دغدغه های اصلی فرهنگی به شمار می رود چرا که سواد فضای مجازی جامعه بالا نیست و از طرفی دیگر اختلاف چشم گیری بین سواد فضای مجازی والدین و فرزندان وجود دارد که این  موضوع باعث شده تا والدین دربسیاری از موارد نتوانند وظیفه نظارتی خود را انجام دهند و تبعات منفی استفاده از فضای مجازی برای نسل جوان و نوجوان افزایش یابد.
 
 
مدیر کل صدا و سیما خاطر نشان کرد: دشمنان و مخالفان نظام با سه ترفند مسموم کردن فضا و افکار عمومی، جوسازی در فضای مجازی به دنبال برهم زدن آرامش روانی و اشفتگی جامعه هستند. خارج از این مرز و بوم گروه هایی، افسارفضای مجازی و شبکه های ماهواره ای را به دست گرفتند و از این فضاها به عنوان بستری برای جولان و فعالیت در راستای رسیدن به اهدافشان استفاده می کنند ملت ایران مراقب هدف های شوم دشمن در شبکه های اجتماعی باشند و فریب ان ها را نخورند.
 
انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۱۷۸۹۸


ارسال