جمعه ۱۳ تير ۱۳۹۹ ,3 July 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : شنبه ۹ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۱۵
مدیر امور اعتباری بانک مسکن خبر داد:
اعزام جزئیات وام ساخت مسکن در کشور
 
مدیر امور اعتباری بانک مسکن: اکنون در تهران ۱۷۰ میلیون تومان به انبوه سازان حرفه‌ای برای ساخت هر واحد تعلق می‌گیرد که این رقم پارسال، ۱۱۰ میلیون تومان بود.
به گزارش عصرهامون به نقل از وزارت راه و شهرسازی، مدیر امور اعتباری بانک مسکن گفت: هم اکنون در تهران ۱۷۰ میلیون تومان به انبوه سازان حرفه‌ای و کسانی که فناوری‌های نوین را رعایت کنند برای ساخت هر واحد تعلق می‌گیرد که این رقم در سال گذشته ۱۱۰ میلیون تومان بود.
آقای محمد حسن علمداری درباره آخرین وضعیت تسهیلات پرداختی به انبوه سازان افزود: در حال حاضر افزایش سقف تسهیلات انبوه سازان در دستور کار بانک مسکن قرار ندارد.
مدیر امور اعتباری بانک مسکن اضافه کرد: از ابتدای سال جاری، با توجه به افزایش قیمت مسکن و تورمی که رخ داد، تسهیلات به تدریج افزایش یافت.
علمداری گفت: هم اکنون در تهران، انبوه سازان حرفه‌ای و سازندگانی که فناوری‌های نوین را رعایت کنند به ازای هر واحد ۱۷۰ میلیون تومان تسهیلات ساخت دریافت می‌کنند که سود بازپرداخت آن نیز ۱۸ درصد است.
وی افزود: در مراکز استان‌ها و شهر‌های بالای ۲۰۰ هزار نفر جمعیت، تسهیلاتی که به انبوه سازان تعلق می‌گیرد ۱۶۰ میلیون تومان است و این رقم برای سایر شهر‌ها ۱۳۰ میلیون تومان و برای شهر‌های کمتر برخوردار ۱۱۰ میلیون تومان برنامه ریزی شده است که قابل پرداخت به انبوه سازان و سازندگان است.
گفتنی است، رقم تسهیلاتی که در سال ۹۷ به انبوه سازان حرفه‌ای و کسانی که فناوری‌های نوین را رعایت می‌کردند برای تهران ۱۱۰ میلیون تومان، برای مراکز استان‌ها و شهر‌های بالای ۲۰۰ هزار نفر جمعیت ۱۰۰ میلیون تومان، برای سایر شهر‌ها ۹۰ میلیون تومان و برای شهر‌های کمتر برخوردار ۷۰ میلیون تومان بود.
 
انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۱۷۹۱۵


ارسال