شنبه ۲۵ مرداد ۱۳۹۹ ,15 August 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۲ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۰۸:۲۲
با هدف احیاء و توسعه منابع طبیعی؛
23400اصله نهال در زاهدان کشت می شود
 
رئیس اداره آموزش وترویج اداره کل منابع طبیعی وآبخیزداری سیستان وبلوچستان گفت: با هدف احیاء و توسعه منابع طبیعی23 هزار و 400 اصله نهال در قالبی طرحی به عنوان نهضت درختکاری مشارکتی برای ایرانی سرسبز در زاهدان کشت می شود.
حمیدرضا شهرکی در تشریح خبر فوق در گفت وگو با خبرنگار عصرهامون افزود: همزمان با سراسر کشور روز 14آذر که به عنوان نهضت درختکاری مشارکتی برای ایرانی سرسبز در سراسر کشور نامگذاری شده است.

وی هدف از اجرای این برنامه را فرهنگ حفظ، احیاء و توسعه منابع طبیعی دانست و ادامه داد:در این طرح دستگاه های نهضت سبز مانند سازمان جهادکشاوزی، منابع طبیعی وآبخیزداری، بنیادهای مردم نهاد و اینجوها، هلال احمر، سازمان دانش آموزی، شهرداری ها، همیاری ها و فضای سبز و... مشارکت دارند.

رئیس اداره آموزش وترویج اداره کل منابع طبیعی وآبخیزداری استان ادامه داد: این برنامه صبح روز پنجشنبه ساعت 9 صبح در پارک ولایت زاهدان در 117 هکتار مساحت از اراضی آغاز می شود.

این مقام مسئول در تکمیل مطلب فوق تصریح کرد: در طول این برنامه23 هزار و 400 اصله نهال کشت می شود که انجام آن تا اخر سال جاری با کمک شهرداری ادامه خواهد داشت.

وی با بیان اینکه گونه های مورد نظر در اجرای طرح غیرمثمر هستند، افزود: این برنامه در 20 نقطه دیگر از استان نیز عملی می شود.

شهرکی در پایان خاطر نشان کرد:2هزار نهال کشت شده در سال گذشته نیز که با رشد خوبی مواجه بودند توسط شهرداری نگهداری می شود.
 
انتهای پیام/
 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۱۷۹۷۱


ارسال