دوشنبه ۱۶ تير ۱۳۹۹ ,6 July 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۲ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۱۳
معاون اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خبر داد
سهم 50 میلیون دلاری تعاونی های سیستان و بلوچستان از صادرات غیر نفتی
 
اله نظر شه بخش گفت: در نیمه نخست امسال تعاونی های استان 50 میلیون و 488 هزار و 884 دلار صادرات غیر نفتی انجام داده اند.
اله نظر شه بخش در گفت وگو با عصرهامون، با اعلام این خبر گفت: عمده اقلام صادراتی تعاونی های استان خرما، عسل، محصولات لبنی، صیفی جات، نوشابه و ... بوده است.

وی افزود: کشورهای افغانستان و پاکستان و برخی کشورهای غرب و میانه آسیا مقصد این اقلام بوده است.

وی تعداد تعاونی های فعال در استان را 2 هزار و 299 شرکت تعاونی بیان کرد و افزود: این شرکت های تعاونی زمینه اشتغال برای 43 هزار و 863 نفر را فراهم کرده است.

شه بخش در ادامه به برگزاری 22 هزار و 361 نفر ساعت آموزش برای تعاونگران استان در هشت ماهه امسال خبر داد و گفت: این آموزش ها به منظور ارتقای سطح دانش تعاونگران بصورت مجازی و تئوری در زمینه های تخصصی، مهارتی، مدیریتی، مالی و حقوقی برگزار شده است.

وی با اشاره به اقدامات این اداره کل در راستای حمایت از تعاونی ها در سال رونق تولید، تصریح کرد: با توجه به مشکلاتی که برخی تعاونی ها برای ادامه فعالیت داشتند، توانستیم با هم افزایی و مشارکت دستگاه های وظیفه مدار، 15 شرکت تعاونی نیمه فعال و راکد را در هشت ماهه امسال مجددا به چرخه تولید بازگردانیم.

معاون امور تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان همچنین تعداد تعاونی هایی که در راستای طرح روستا تعاون در سطح استان ایجاد شده است را مجموعا 92 شرکت تعاونی بیان کرد.

شه بخش در پایان خاطرنشان کرد: 35 شرکت تعاونی روستایی در یک سال گذشته در سطح استان تشکیل شده اند که در زمینه هایی همچون کشاورزی، پرورش شترمرغ، فرش دستباف، تولید پوشاک، توسعه روستایی، صنایع دستی ، پروار بندی گوساله، محصولات غذایی، گردشگری، شتر داری و کشتار دام فعالیت می کنند.

انتهای پیام/
 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۱۷۹۹۱


ارسال