پنجشنبه ۱۶ مرداد ۱۳۹۹ ,6 August 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۳ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۰۷
میمون های زاهدان صاحب خانه استاندارد شدند
 
فرمانده یگان حفاظت محیط زیست سیستان و بلوچستان از انتقال و جانمایی میمون های اردوگاه فرهنگی تفریحی در زاهدان خبر داد.
حمید ریگی در گفت وگو با عصرهامون گفت: در پی گزارشات رسیده مبنی بر نامناسب بودن فضای نگهداری میمون ها در اردوگاه فرهنگی تفریحی فاطمه الزهرا زاهدان ماموران یگان و کارشناسان این اداره کل اقدام به بازدید و بررسی موضوع کردند.
 
وی ادامه داد: در بازدیدهای به عمل آمده مشخص شد که فضای نگهداری میمون ها کوچک و تمیزسازی آن مشکل بود به همین دلیل با پیگیری های این اداره کل قفس های بزرگتر و استاندارد برای میمون ها تهیه و پروژه انتقال آن ها به قفس های جدید با موفقیت طراحی و اجرا شد.
 
ریگی بیان کرد: این اردوگاه میزبان کانون سبز حفاظت محیط زیست بوده و این کانون به منظور ترویج و اشاعه فرهنگ حفاظت از محیط زیست در میان دانش آموزان زاهدانی و اجرای برنامه های آموزشی در حوزه های مختلف محیط زیست از جمله آشنایی با تنوع زیستی استان، اجرای طرح یک ساعت با محیط بان در فضای باز و همچنین برگزاری کارگاه های آموزشی آشنایی اثرات مخرب آلاینده های زیست محیطی با همکاری اداره کل آموزش و پرورش استان، در تابستان امسال افتتاح و راه اندازی شد.
 
فرمانده یگان حفاظت محیط زیست سیستان و بلوچستان افزود: این مکان مجهز به یک سالن آمفی تئاتر است که تولیدات آموزشی اعم از ویدئو کلیپ ها، کتاب ها و بسته های آموزشی اداره کل در آن به نمایش گذاشته می شود، همچنین سه اتاق مجزا نیز در این اردوگاه برای برگزاری کلاس های مختلف با موضوعاتی نظیر ورکشاپ های زیست محیطی، آموزش های ترویج فرهنگ زیست محیطی و... در نظر گرفته شده است که این اقدام می تواند جایگزین خوبی برای مدارس طبیعت است.
 
انتهای پیام/
 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۱۸۰۱۸


ارسال