سه شنبه ۲۱ مرداد ۱۳۹۹ ,11 August 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۳ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۵۹
مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای سیستان و بلوچستان:
عدم تخصیص اعتبار مانع بهسازی راه های روستایی نمی شود
 
ایوب کرد گفت: بهسازی و نوسازی محورهای ارتباطی روستایی در قالب طرح ابرار از اولویت های این اداره کل است حتی با وجود عدم تخصیص اعتبار جداگانه، پروژه های طرح ابرار به صورت تجمیعی در قالب چهار اکیپ راهسازی و راهداری و با همت جهادی راهداران در حال انجام است.
به گزارش عصرهامون، ایوب کرد، مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان ظهر امروز در حاشیه سفر یک روزه به شهرستان های سراوان، مهرستان و سیب و سوران افزود: طرح ملی ابرار (اقدام برای راه‌های اولویت دار روستایی) فرصتی ویژه برای افزایش شاخص راه‌های آسفالته روستایی این استان به شمار می رود که در قالب آن اقداماتی نظیر عملیات خاک‌برداری، خاکریزی و اجرای روکش آسفالت حفاظتی با رعایت مشخصه‌های فنی مورد توجه قرار دارد.

وی افزود: توسعه مسيرهای ارتباطی در روستاها در راستای فراهم کردن زمینه برای دسترسی روستائیان به امكانات مورد نیاز و تامین رفاه و آسایش آنان از شاخصه های توسعه مناطق به شمار می رود.

مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان با تاکید بر استفاده از ظرفیت های مردمی در تسریع عملیات راهسازی گفت: فرهنگ همیاری باید در مردم نهادینه شود به طوری که اگر مردم عزیز با ماشین آلات و تجهیزات خود در انجام عملیات راهداری و راهسازی به راهداران کمک کنند، قطعاً انجام پروژه ها با سرعت بیشتری صورت خواهد پذیرفت.

کرد با تقدیر از تلاش شبانه روزی راهداران بیان کرد: پروژه راه روستایی پسکوه به رحمت آباد به طول 25 کیلومتر بصورت امانی توسط راهداران سخت کوش بدون تحمیل هیچگونه هزینه اضافه ای به دولت، تکمیل شده است.

وی با اشاره به پروژه بازگشایی روستای گورابک گفت: این پروژه مهم روستایی به طول 8 کیلومتر با پیشرفت فیزیکی 80 درصد توسط همکاران ما در اکیپ راهسازی و راهداری رسالت در حال انجام است.

شایان ذکر است اقداماتی همچون شرکت در جلسه شورای ترافیک شهرستان مهرستان، بازدید از پروژه هیدوچ به گورابک، بازدید از راهدارخانه هیدوچ، دیدار با راهداران و نظارت بر عملیات مختلف انجام شده توسط اکیپ راهسازی و راهداری رسالت در راستای اجرای طرح ابرار، از مهمترین برنامه های این سفر یک روز بوده است.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۱۸۰۳۴


ارسال