از محل اعتبارات تخصیصی صندوق توسعه ملی؛

7 پروژه منابع طبیعی و آبخیزداری در مهرستان اجرایی می شود

14 آذر 1398 ساعت 11:03

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری مهرستان گفت: امسال از محل اعتبارات تخصیصی صندوق توسعه ملی به استان سیستان و بلوچستان 7 پروژه در حوضه های مختلف منابع طبیعی(بخش آبخیزداری و مرتع) در شهرستان مهرستان اجرا می شود.


عبدالواحد جمشیدزاده در گفت وگو با عصرهامون افزود: خوشبختانه در سال جاری اعتبارات خوبی از محل صندوق توسعه ملی به شهرستان اختصاص داده شده است و 7 پروژه از محل اعتبارت مذکور در حوضه آبخیزداری و مرتع قطعی و اجرایی خواهد شد.
 
وی ادامه داد: پروژه های پیش بینی شده شامل 5 پروژه در حوضه مراتع شهرستان که با هدف اصلاح و احیا مراتع و دو پروژه در حوضه آبخیزداری است که در حوضه های مطالعاتی "کوشان" و "بختی" از توابع بخش مرکزی پیگیری و عملیاتی خواهد شد.
 
وی تاکید کرد: حجم پروژه های حوضه مراتع شهرستان هزار و863 هکتار در قالب فعالیت های مدیریتی در مراتع (2 پروژه)، فعالیت های بیولوژیک در مراتع (دو پروژه) و بیومکانیک در مراتع و همچنین پروژه های حوضه آبخیزداری شامل دو پروژه به حجم 40 هزار متر مکعب می باشد.
 
وی تصریح کرد: مهمترین اهداف منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان از اجرای این پروژه، حفاظت آب و خاک، جلوگیری از فرسایش خاک و استفاده بهینه از روان آب های سطحی، کنترل سیل و رسوب، احیا مراتع و تقویت پوشش گیاهی، افزایش تولید علوفه در مراتع، تقویت سفره های زیرزمینی و احیا چاه ها و قنوات و نهایتاَ ایجاد اشتغال و بهبود زندگی گروه های هدف منابع طبیعی است که عمدتاَ روستائیان، عشایر، دامداران و بهره برداران از مزایا و منابع  این پروژه ها بهره مند خواهند شد.
 
انتهای پیام/
 
 


کد مطلب: 118062

آدرس مطلب: http://www.asrehamoon.ir//fa/doc/news/118062/7-پروژه-منابع-طبیعی-آبخیزداری-مهرستان-اجرایی-می-شود

عصر هامون
  http://www.asrehamoon.ir/