پنجشنبه ۱۶ مرداد ۱۳۹۹ ,6 August 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : جمعه ۱۵ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۲۱:۳۴
به دنبال همه گیری آنفلوآنزا اتفاق افتاد؛
افزایش 50درصدی مراجعین به بیمارستان بوعلی زاهدان/ استقرار 4پزشک برای ویزیت فوری بیماران
 
رئیس بیمارستان بوعلی زاهدان گفت: به دنبال همه گیری بیماری آنفلوآنزا در استان میزان مراجعین سرپایی به این بیمارستان رشد 50درصدی پیدا کرد.
شهاب‌الدین‌مشائی در گفت وگو با عصرهامون افزود: قبل از بحران آنفلوآنزا به طور متوسط در هر شبانه روز حدود ۴۵۰ نفر برای ویزیت سرپایی به بیمارستان بوعلی زاهدان مراجعه می کردند و در شرایط عادی در هر شیفت یک نفر از همکاران پزشک عمومی در بخش اورژانس مستقر بود.
 
وی ادامه داد: اما با شروع همه گیری اخیر آنفلوآنزا تعداد مراجعین به بخش اورژانس به بیش از ۸۵۰ نفر در  شبانه روز رسید و به همین دلیل همکاران پزشک عمومی شاغل در سایر واحدهای دانشگاه علوم پزشکی زاهدان نیز برای مشارکت در ویزیت بیماران به این بیمارستان معرفی شده اند.
 
وی تصریح کرد: با توجه به اینکه پیش بینی می شد در عصر روز جمعه به دلیل تعطیلی مطب های سطح شهر میزان مراجعات سرپایی افزایش پیدا کند، در حال حاضر ۴ نفر از همکاران پزشک عمومی و دستیاران تخصصی در بخش اورژانس به ویزیت همشهریان مشغول هستند.

وی افزود: به تمامی بیمارانی که در این رابطه به بیمارستان مراجعه می کنند توصیه های پزشکی لازم داده می شود و اکثر آنها به صورت سرپایی مداوا و مرخص می شوند و افرادی که شرایط آنها حاد تشخیص داده شود، بستری و تحت مراقبت های ویژه قرار می گیرند.
 
انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۱۸۰۸۵


ارسال