پنجشنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۹ ,13 August 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : شنبه ۱۶ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۴۹
معاون پیشگیری از وقوع جرم دادگستری خبر داد:
فوت 657 نفر در تصادفات سیستان وبلوچستان/ 20دوربین پلاک خوان در استان نصب می شود
 
محمد علی حمیدیان گفت: متاسفانه طی هفت ماهه امسال 657 نفر در تصادفات سیستان وبلوچستان جان خود را از دست داده اند.
به گزارش عصرهامون؛ محمد علی حمیدیان در سومین نشست کارگروه پیشگیری از تصادفات و سوانح رانندگی استان که صبح امروز در زاهدان برگزار شد افزود: فوت 657 نفر در تصادفات آن هم طی 7 ماه رقم تقریباً بالایی است که باید بر روی آن تمرکز کرده و تلاش کنیم تا کاهش پیدا کند.

وی ادامه داد: سیستان وبلوچستان در بخش تصادفات با مشکلات زیادی دست و پنجه نرم می کند که در این حوزه رتبه 14 کشوری را داراست و میزان فوتی ها نیز نسبت به مدت مشابه سال قبل 6/1 درصد رشد را نشان می دهد.

به گفته حمیدیان؛ ناگفته نماند با توجه به مرزی بودن این استان با کشورهای افغانستان و پاکستان، بخش زیادی از تصادفات جاده ای استان نیز مربوط به خودروهای حامل اتباع بیگانه غیرمجاز است و تعداد قابل ملاحظه ای از میزان فوت شدگان نیز جزو همین گروه است.

وی افزود: شهرستان های ایرانشهر، زاهدان و سراوان به ترتیب جزو حوزه های پر تکرار تصادفات هستند که لازم است مسئولین نسبت به این موضوع توجه بیشتری داشته باشند. همچنین در بحث تصادفات روستایی هم متاسفانه رشد داشته ایم و بر اساس برآورد انجام شده 55درصد تصادفات روستایی گزارش شده است که آموزش دهیاران و روستائیان در کاهش این رقم موثر خواهد بود.

وی خاطرنشان کرد: اصلاح 50درصد هندسی نقاط پرحادثه و نصب دوربین در مبادی ورودی شهرها و به ویژه زاهدان در این جلسه مصوب شد اما برای تحقق این موضوع نیازمند اعتبار نیز هستیم که از 11میلیارد تومان جذبی که در خصوص جرائم حاصل از رانندگی داشته ایم متاسفانه حتی یک ریال هم به این امر اختصاص پیدا نکرده است.
 
حمیدیان تاکید کرد: تشکیل بانک اطلاعاتی رانندگان متخلف و حادثه آفرین نیز در این جلسه به تصویب رسید که امیدواریم با هماهنگی همه ارگان ها شاهد کاهش آمار تصادف در استان باشیم.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۱۸۱۲۲


ارسال