دوشنبه ۱۶ تير ۱۳۹۹ ,6 July 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : شنبه ۱۶ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۵۶
موج شدید آنفلوانزا؛
"خودمراقبتی"؛ گام اول سلامت/کمبود دارو در ایرانشهر وجود ندارد
 
رییس دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر با اشاره به نداشتن کمبود دارو در درمان بیماری آنفلوانزا گفت: در این بیماری داروهای آنتی بیوتیک نباید خودسرانه مصرف شود.
به گزارش عصرهامون محمد مهران امینی فرد در گفت وگو با خبرنگار پهره بیان کرد: با توجه به شایع شدن بیماری آنفلوانزا، نقش خودمراقبتی در پیشگیری و درمان بیماری بسیار موثر می باشد.

وی افزود: با آموزش و اطلاع رسانی مناسب می توان اضطراب و نگرانی را در خصوص این بیماری کاهش داد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر تصریح کرد: انتقال بیماری آنفلوانزا از طریق هوا، تماس مستقیم با فرد بیمار و ترشحات آلوده به ویروس امکان پذیر می باشد و بیماران ضعیف و ناتوان، سالمندان، خانم های باردار و کودکان زیر 5سال افراد در معرض خطر بیشتر ابتلا به این بیماری می باشند.

وی خاطرنشان کرد: با اقدامات پیشگیرانه می توان بیماری آنفلوانزا را کنترل و مدیریت کرد.

امینی فرد با اشاره به روش های درمان دارویی بیماری آنفلوانزا گفت: استفاده ازهرگونه دارویی مانند آنتی بیوتیک ها در درمان این بیماری موثر نبوده است.

وی ادامه داد: فقط براساس معاینات پزشکی، تجویزو نسخه پزشک معالج می توان ازاین داروها استفاده کرد.

به گفته این مسئول داروی درمان آنفلوانزا به میزان کافی در مراکز درمانی معین شهرستان ایرانشهر موجود است و مشکلی در این خصوص نداریم.

وی در پایان به کلیه شهروندان توصیه کرد: با رعایت اصول پیشگیری مانند شستن مرتب دست ها، استفاده از ماسک در محل های پرجمعیت و رعایت فاصله از بیماران، از ابتلا به این بیماری پیشگیری کنند.

انتهای پیام/

 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۱۸۱۳۰


ارسال