چهارشنبه ۲ مهر ۱۳۹۹ ,23 September 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : شنبه ۱۶ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۳۷
با حضور معاون هماهنگ کننده ارتش صورت گرفت؛
رونمایی از پهپاد نیروی دریایی ارتش در بندر کنارک
 
"سیمرغ" نام پهپاد نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران است که صبح امروز در بندر کنارک در جنوب سیستان وبلوچستان رونمایی شد.
به گزارش عصرهامون؛ معاون هماهنگ کننده ارتش جمهوری اسلامی ایران در مراسم رونمایی از این پهپاد گفت: سیمرغ از پهپادهای شاهد129 است که در خلیج فارس، دریای عمان و تنگه هرمز برای ماموریت های مدنظر به کار گیری می شود.
 
امیردریاداری سیاری افزود: این پهپاد امکان مداومت پروازی تا 24 ساعت و ارتفاع 25هزار پا دریایی دارد که می تواند 8 موشک هوشمند سدید را نیز حمل کند.
 
وی تاکید کرد: این پهپاد به سامانه های پیشرفته و مجهزی از قبیل جنگ الکترونیک، اپتیکی و دوربین های حرارتی مجهز شده است. همچنین یکی از دور بردترین پهپادهای کشور می باشد که در گذشته در اختیار نیروی هوافضای سپاه پاسداران بود و می تواند تا مسافت 2هزار کیلومتر پرواز کند.
 
شایان ذکر است با حضور معاون هماهنگ کننده ارتش جمهوری اسلامی ایران، ناوشکن شهید دریابان بایندر نیز به منطقه سوم نبوت نداجا در کنارک ملحق شد.
 
امیر سیاری هدف از این اقدام را تقویت حضور دریایی کشور در شمال اقیانوس هند و حضور فرامنطقه ای در آب های بین المللی عنوان کرد.

انتهای پیام/
 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۱۸۱۳۳


ارسال