چهارشنبه ۱۸ تير ۱۳۹۹ ,8 July 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
معاون هماهنگ کننده ارتش جمهوری اسلامی ایران گفت: پهپاد نیروی دریایی ارتش با نام " سیمرغ " امروز در منطقه سوم دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران در بندر کنارک رونمایی شد.
به گزارش عصرهامون، به نقل از چهاربهاران امیردریادار حبیب الله سیاری صبح امروز در مراسم بهره برداری از این سامانه تاکتیکی در کنارک بیان کرد: پهپاد سیمرغ با مداومت پروازی 24 ساعته، تا ارتفاع 25هزار پایی پرواز می‌کند و توانایی حمل 8 موشک هوشمند سدید را نیز دارد.

وی با بیان اینکه این پهپاد مجهز به یک سامانه جنگ الکترونیک، سامانه‌های اپتیکی و دوربین‌های حرارتی و یکی از دوربرد ترین پهپادهای کشور با مسافت 2 هزار کیلومتر است افزود: پیش از این در اختیار نیروی هوافضای سپاه پاسداران بود.

وی با اشاره به تقویت حضور دریایی کشور در شمال اقیانوس هند و حضور فرامنطقه‌ای در آب‌های بین‌المللی به منطقه سوم نبوت نداجا تاکید کرد: این پهپاد کاملا بومی، دارای برد بلند و چند منظوره است که توانایی انجام پایش و اجرای تاکتیک‌های رزمی و جنگالی را داراست و تبدیل به دست بلند نیروی دریایی نیروی دریایی ارتش در آب های دور دست بر علیه دشمنان می‌شود.

وی تاکید کرد: این پهپاد به دست توانمند دانشمندان و محققان ایرانی ساخته شده است و می‌تواند برنامه‌های مورد نظر از قبیل گشت، شناسایی و تاکتیک‌های رزمی و جنگالی را برای نیروی دریایی ارتش انجام دهد.

دریادار سیاری با اشاره به الحاق ناوشکن بایندر نیز به ناوگان نیروی دریایی ارتش در منطقه سوم نبوت در کنارک خاطرنشان کرد: پهپاد سیمرغ نمونه دریایی پهپاد شاهد-۱۲۹ است که پیش از این در اختیار نیروی هوافضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی قرار داشت و قابلیت اجرای عملیات رزمی بر علیه اهداف زمینی را با استفاده از بمب‌های هوشمند و هدایت دقیق سدید دارد.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۱۸۱۳۶


ارسال