چهارشنبه ۱۸ تير ۱۳۹۹ ,8 July 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : شنبه ۱۶ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۱۶
هشدار علوم پزشکی به مادران باردار در پی شیوع آنفلوآنزا
 
رئیس اداره مامائی معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی زاهدان گفت: مادران باردار در شرایط فعلی که ابتلاء به آنفلوانزا در استان شایع شده است از حضور در اماکن شلوغ و عفونی خودداری کنند.
فرحناز هرمزی در گفت وگو با عصرهامون افزود: ابتلاء به آنفلوانزا در بارداری به ‌خاطر کاهش سطح ایمنی بدن در این دوران می‌تواند درگیری شدیدتری را ایجاد کند و عوارض بیشتری برای مادر و جنین به دنبال داشته باشد.
 
وی ادامه داد: علائم خفیف و مختصری که خبر از سرماخوردگی یا حساسیت فصلی می‌دهد، سلامتی مادر و جنین را چندان تهدید نمی‌کند اما وقتی درگیری فرد با ویروس شدت می‌گیرد و علائم عمومی شدیدتری مثل تب، بدن درد، تهوع شدید، درد عضله و... سراغ بیمار می‌رود حتماً باید مراحل درمان به موقع طی شود.
 
وی با تاکید بر اینکه مادران باردار هم مثل دیگران باید نکات ساده بهداشتی برای پیشگیری از آنفلوآنزا را رعایت کنند گفت:  رعایت بهداشت فردی، پرهیز از دست دادن با دیگران، پرهیز از تماس با فرد بیمار یا فرد مشکوک به بیماری، حاضر نشدن در اماکن عمومی، مراسم عروسی و عزاداری که احتمال حضور افراد مبتلا وجود دارد از جمله مهمترین مسائلی است که باید توسط مادران باردار مد نظر قرار گیرد.
 
وی همچنین به مادران باردار توصیه کرد: با توجه به اینکه در بیمارستان‌ها و محیط های شلوغ ممکن است در معرض انواع ویروس‌ها و عوامل عفونی قرار بگیرند از حضور در جمع‌های شلوغ یا بیمارستان‌ها خودداری کنند.
 
رئیس اداره مامائی معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی زاهدان ادامه داد: پرهیز از استرس، انجام تمرین‌های ملایم ورزشی که گردش خون در بدن را تسریع می‌کند، نوشیدن آب و مایعات فراوان و تغذیه صحیح و مصرف فراوان میوه‌ها و سبزیجات تازه هم می‌تواند راهگشا باشد و فرد با رساندن ویتامین C و ترکیبات آنتی اکسیدانی فراوان به بدنش می‌تواند مقاومت خود در برابر ویروس آنفلوانزا بالاتر ببرد و در برابر بیماری ایمن شود.
انتهای پیام/
 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۱۸۱۳۷


ارسال