چهارشنبه ۱۸ تير ۱۳۹۹ ,8 July 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : شنبه ۱۶ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۱۶:۳۹
سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری:
سهمیه گاز سیستان و بلوچستان 20 درصد افزایش یافته است
 
سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری سیستان و بلوچستان گفت: با هدف تامین گاز مایع سهمیه گاز مصرفی استان 20 درصد افزایش داشته است.
به گزارش عصرهامون، جلسه ستاد تنظیم بازار استان ظهر امروز، 16 آذرماه در محل سالن جلسات معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری سیستان و بلوچستان برگزار شد.

در این نشست، محبی سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری با اشاره به افزایش 20 درصدی سهمیه گاز استان، گفت: در زمینه سهمیه گاز در استان کمبود وجود ندارد و طی بررسی های صورت پذیرفته مشکل، حمل گاز از مبدا، کمبود ناوگان، و عدم مدیریت مناسب یکی از شرکت های موزع گاز در استان بوده که برخورد قانونی نیز صورت خواهد پذیرفت.

در زمینه سهمیه گاز در استان کمبود وجود ندارد و طی بررسیهای صورت پذیرفته مشکل، حمل گاز از مبدا، کمبود ناوگان، و عدم مدیریت مناسب یکی از شرکت های موزع گاز در استان بوده که برخورد قانونی نیز صورت خواهد پذیرفت.

وی گفت: برنامه ریزی لازم صورت پذیرفته و طی چند روز آینده واگن های حمل گاز مایع وارد زاهدان می شود و از سایر استانها نیز ناوگان حمل گاز مایع همکاری لازم را جهت تامین گاز این استان انجام خواهند داد.

محبی در ادامه از شهروندان زاهدانی خواست با توجه به اینکه تعداد قابل توجهی علمک گاز در شهرستان نصب شده سریعا نسبت به نصب انشعاب گاز منازل خود اقدام نمایند.

سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری به موضوع افزایش قیمت مرغ اشاره کرد و گفت: تامین مرغ استان وابسته به سایر استانهاست، در صورتی که قیمت کاهش نیابد از طریق ستاد تنظیم بازار استان مجوز توزیع شبکه ای به شرکت پشتیبانی امور دام استان داده شده است.

سرپرست سازمان صنعت،معدن و تجارت استان نیز در این جلسه گفت: تمامی خودروهای توزیع کننده گاز مایع در استان موظف به داشتن دستگاه کارتخوان می باشند و این موضوع نیز در گذشته به شرکت ها ابلاغ گردیده است و عدم وجود دستگاه کارتخوان تخلف است.

محمود رضا رحمتیان افزود: مراکز نصب تجهیزات LPG در استان غیر قانونی است و از طریق بازرسان این سازمان و اتحادیه ی مربوطه جلوی فعالیت آنها گرفته شده است.

معاون امور بازرسی و حمایت از مصرف کنندگان سازمان صنعت،معدن وتجارت نیز در این جلسه افزود: متاسفانه عدم مدیریت مناسب در یکی از شرکت های تامین و توزیع گاز مایع در استان و عدم جذب سهمیه مورد نیاز بر اساس تعهد یکی از دلایل ایجاد مشکل گاز در استان بوده و استفاده غیر مجاز خودروها از گاز مایع به صورت غیر قانونی و بدون استاندارد لازم بر این مشکل افزود و درخواست داریم مراجع ذیربط در زمینه برخورد قانونی با صاحبان این خودرو ها اقدام کنند.

محمد قاسمی گفت: در صورتی که شرکت موضع گاز نسبت به تامین و توزیع سهمیه اقدام ننماید پرونده تخلف میلیاردی تشکیل و جهت صدور حکم به تعزیرات حکومتی معرفی خواهد شد و این موضوع در رابطه با تمامی شرکت ها صدق می کند.

محمد رفیع سلطانزاده معاون امور بازرگانی و توسعه تجارت سازمان صنعت،معدن و تجارت استان نیز در این جلسه افزود:از ابتدای طرح افزایش قیمت بنزین تا کنون 4 جلسه استانی تنظیم بازار برگزار گردیده و آخرین موضوعات و تحولات و چالشها مورد بررسی قرار گرفته و تدابیر لازم اندیشیده شد تا مردم کمبودی از لحاظ تامین کالاها بویژه کالاهای اساسی نداشته باشند.

وی گفت: بر اساس اعلام مدیران کشتارگاه‌های طیور زاهدان و زابل مبنی بر فعال بودن آنها، از سوی دستگاههای متولی تدابیری اندیشیده شود که مرغ زنده از مرغداریهای استان به این مجتمع ها جهت کشتار بهداشتی و بسته بندی هدایت شود.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۱۸۱۴۰


ارسال