چهارشنبه ۱۸ تير ۱۳۹۹ ,8 July 2020
2
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : شنبه ۱۶ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۲۱:۰۰
نماینده مردم سرخس و فریمان در مجلس شورای اسلامی:
ورود رهبری به ماجرای اصلاح قیمت بنزین با هدف حفظ امنیت کشور بود
 
سید احسان قاضی زاده هاشمی گفت: ورود مقام معظم رهبری به ماجرای اصلاح قیمت بنزین صرفا با هدف حفظ وحدت و امنیت کشور بود.
به گزارش عصرهامون؛ سید احسان قاضی زاده هاشمی در مراسم روز دانشجو که امشب و به مناسبت 16 آذر در دانشگاه آزاد اسلامی واحد زاهدان برگزار شد افزود: ۱۶آذر سالروز استقامت، مقاومت و استکبار ستیزی دانشجویان و یک ملت است که بر پایه وقت شناسی و بصیرت دانشجویان آن زمان اتفاق افتاد.
 
وی ادامه داد: برخی ها می گویند دانشجویان عصر حاضر دیگر شباهتی به نسل قدیم ندارند اما باید گفت که دانشجویان امروز نیز آگاه و دین باور هستند اما با سلایق و نگاه های متفاوت که جوهره و ذات وجودی همه آنها بر پایه دین باوری، استقلال طلبی و هویت خواهی است.
 
وی تاکید کرد: در مجلس لوایح مختلفی ارائه می شود اما به دلیل تعدد آرایی که وجود دارد قطعاً برخی ها رای نمی آورد که در ماجرای شفافیت آرا نیز چنین شد و ابتدا عده زیادی آن را امضاء کردند اما در نهایت با آرا کمتری مصوب نشد که این قبیل اقدامات را می توان مصداق بارز نفاق دانست.
 
وی در پاسخ به سئوال یکی از دانشجویان درباره چرایی انجام برخی اقدامات غیرکارشناسی در مجلس گفت: هر نماینده نظر خاصی دارد و اگر این رای مورد نظر جامعه نیست آن را باید از شهروندان همان شهری که به او رای داده اند سئوال کرد و همین امر ضرورت انتخاب درست و صحیح در انتخابات پیش رو را دوچندان می کند.
 
وی خاطرنشان کرد: اگر بخواهیم مجلس آینده مجلسی جوان و پویا که مطالبه عمومی است بشود باید در انتخاب ها نهایت دقت صورت گیرد و مردم به کسانی رای بدهند که بر میثاق خود و قول هایی که می دهند پایبند باشند تا در آینده شاهد ورود نمایندگان پرانرژی و به دور از فرتوتی باشیم.
 
به گفته قاضی زاده هاشمی؛ تا سال 1400 بالغ بر 300 هزار کارمند تنها در وزارت آموزش و پرورش بازنشست می شوند که دولت باید نیروهای جوان و فعال و تحصیلکرده را جایگزین آنها کند.
 
وی با اشاره به عملکرد دولت کنونی تاکید کرد: دولت در ماجرای افزایش قیمت بنزین با بکارگیری اصل پنهان کاری که همواره برای مواجهه با دشمن استفاده می شود با مردم کشور برخورد کرد و بدون در نظرگرفتن رای و نظر نمایندگان در خانه ملت، مجلس را دور زد و در جلسه سران قوا طرح را به تصویب رساند.
 
وی ادامه داد: اگر خواهان جامعه ای به دور از هرگونه آلودگی هستیم دانشجویان باید روحیه مطالبه گری خود را تقویت کنند که دولت ها یکی از مهمترین ارکان تحقق آن هستند چرا که شاهد هستیم در برخی موارد یک مسئول به جرم های مختلف بازداشت می شود و جایگزین وی فردی می شود که او هم ادامه دهنده راه مسئول قبلی است.
 
نمانده مردم سرخس و فریمان در مجلس شورای اسلامی افزود: این موضوع مصداق این است که با مفسد برخورد می شود اما عملاً هیچ برخوردی در برابر فساد صورت نمی گیرد که در این شرایط دولت و جامعه ای سالم و پاکدست محقق نمی شود.
 
عضو کمیسیون فرهنگی مجلس ادامه داد: دانشجویان باید سفیران شفافیت و اطلاع رسانی باشند و وظیفه خطیر آگاه سازی خود به ویژه در انتخابات پیش رو را به خوبی انجام دهند و مردم را در انتخاب نماینده ای اصلح و فعال راهنمایی کنند.
 
این نماینده مجلس در پاسخ به سئوال دیگر یکی از دانشجویان مبنی بر اینکه چرا طی سالهای اخیر در هر موضوعی باید پای رهبر انقلاب را به میان بیاورند گفت: اگر مقام معظم رهبری به ماجرای اصلاح قیمت بنزین ورود پیدا کردند صرفاً با هدف حفظ وحدت و امنیت کشور بود که سخنان روشنگرانه ایشان توانست تا حد بسیار زیادی آرامش را مجدد به کشور بازگرداند.
انتهای پیام/
 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۱۸۱۴۱


ارسال
Romania
۱۳۹۸/۰۹/۱۷ ۱۵:۴۰
حرف های مردم باید زده بشه. باید شنیده بشه و همه مسئولا موظف به گوش کردن هستن اما در فضایی آروم و بدون درگیری و اغتشاش
 
محمدقلی فروغی مشهدی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۸/۰۹/۱۷ ۲۲:۲۳
باسلام وعرض وادب بنده سرپرست خانواده ۳نفره هستم چراپیام به ۶۳۶۹فرستاده ام ولی هیچ گونه حق میشتی بحساب بنده واریزنشده است بنده درروستا زندگی میکنم وبیکارباپسردانشجولیسانس بیکاره بایدچکارکنم خاشمندم رسیدگی بفرماییدتشکر