جمعه ۲۸ شهريور ۱۳۹۹ ,18 September 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۷ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۱۱
معاون کمیته امداد سیستان و بلوچستان:
3302 مددجو به مشهد و عتبات عالیات اعزام شدند
 
معاون امور فرهنگی کمیته امداد سیستان و بلوچستان گفت: 3 هزار 302 نفر مددجوی تحت حمایت این نهاد طی 8 ماه گذشته در قالب طرح اردوهای زیارتی، به عتبات عالیات، قم و مشهد مقدس اعزام شدند.
علیرضا دهقان در گفت وگو با عصرهامون، اعزام مددجویان تحت حمایت کمیته امداد به اماکن زیارتی را عامل تقویت ارزش ها و باورها و اعتقادات دینی و زمینه ای برای ایجاد روحیه نشاط و بالندگی، تحکیم بنیان خانواده و بینش و آگاهی بین آنان دانست و گفت: یکی از کارهای مهم کمیته امداد در حوزه فرهنگی، اعزام مددجویان به اماکن مذهبی به‌خصوص مددجویان بار اولی به زیارت عتبات عالیات و مشهد مقدس است که در زندگی فردی و اجتماعی جامعه هدف تأثیر بسزایی دارد.

وی ادامه داد: در همین راستا کمیته امداد امام خمینی (ره) سیستان و بلوچستان 3 هزار 302 نفر مددجوی تحت حمایت این نهاد را طی 8 ماه گذشته در قالب طرح اردوهای زیارتی، به عتبات عالیات، قم و مشهد مقدس اعزام کرده که از این تعداد 2 هزار و 146 نفر به مشهد مقدس و هزار و  156 نفر به عتبات عالیات اعزام شده اند.

وی اضافه کرد: کلیه اعزام شدگان به عتبات عالیات امسال از طرف این نهاد، مددجویانی هستند که با مشارکت خیران در همایش عظیم پیاده روی اربعین حضور پیدا کردند.

دهقان تصریح کرد: طرح شوق زیارت با هدف جذب کمک‌های مردمی برای کمک به اعزام نیازمندان و همچنین خانواده ها یا افرادی که بیش از 5 الی 10 سال که تاکنون به مشهد مقدس و عتبات عالیات مشرف نشده اند توسط این نهاد در حال اجراست.

وی ادامه داد: مردم خیر و نیکوکار استان می توانند از طریق سایت شوق زیارت به آدرس shogheziarat.ir و یا مراجعه به دفاتر کمیته امداد در این طرح خیرخواهانه مشارکت کنند و زمینه حضور نیازمندان به اماکن زیارتی ازجمله عتبات عالیات و مشهد مقدس را فراهم آورند.

معاون امور فرهنگی کمیته امداد سیستان و بلوچستان در پایان خاطرنشان کرد: علاوه بر این با شماره‌گیری کد دستوری# 054*8877* نیز با کمک‌های خود زمینه اعزام مددجویان و نیازمندان را به اماکن مذهبی فراهم کنند.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۱۸۱۵۷


ارسال