سه شنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۸ ,18 February 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۵۳
بارش 59 میلی متری باران در کنارک
 
مدیرکل هواشناسی سیستان و بلوچستان گفت: از ابتدای فعالیت سامانه بارشی تا صبح امروز از 100 ایستگاه هواشناسی و بارانسنجی استان بارندگی گزارش شده که بیشینه بارش ها با میزان 59 میلی متر در شهر کنارک ثبت شده است.
محسن حیدری در گفت و گو با عصرهامون، اظهار داشت: پس از کنارک بیشترین بارش ها به ترتیب در ایستگاه های بارانسجی «مومان بالا» در کنارک با 51.5 میلی متر، «کتیج» در فنوج 50 میلی متر، «کهیر» در کنارک 44.5 میلی متر و «بنت» در نیکشهر 43 میلی متر باریده است.

وی ادامه داد: این سامانه تا کنون در 107 ایستگاه بارانسنجی و هواشناسی واقع در 15 شهرستان استان شامل زاهدان، میرجاوه، سراوان، سیب سوران، سرباز، مهرستان، چابهار، کنارک، نیکشهر، قصرقند، فنوج، ایرانشهر، دلگان، بمپور و خاش فعالیت داشته است.

مدیرکل هواشناسی سیستان و بلوچستان افزود: بر اساس خروجی نقشه های پیش یابی بعدازظهر سه شنبه سامانه بارشی دیگری وارد استان می شود که تا پنج شنبه در استان فعال است و نسبت به سامانه فعلی قوی تر خواهد بود.

حیدری خاطرنشان کرد: انتظار می رود در جریان فعالیت این سامانه بارشی به ویژه برای روزهای چهارشنبه و پنج شنبه در نواحی مرکزی و نیمه جنوبی استان آبگرفتگی معابر، سیلابی شدن مسیل ها و طغیان رودخانه های رخ دهد.

وی گفت: توصیه می شود در زمان فعالیت سامانه از تردد و توقف در کنار مسیل‌ها و رودخانه‌های فصلی و رفتن به ارتفاعات به دلیل خطر برخورد صاعقه خودداری شود.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۱۸۲۱۶


ارسال