جمعه ۲۸ شهريور ۱۳۹۹ ,18 September 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۲۵
سرپرست سازمان صمت سیستان و بلوچستان:
25 مرکز غیرمجاز شارژ LPG خودرو در زاهدان تعطیل شد
 
محمودرضا رحمتیان گفت: 25 مرکزغیرمجاز شارژ ال پی جی در زاهدان تعطیل شده است.
به گزارش عصرهامون، رئیس شرکت پرسی ایران گاز کشور و سرپرست سازمان صنعت، معدن و تجارت سیستان و بلوچستان ظهر امروز پیرامون حل مسائل و رفع کمبودهای به وجود آمده در توزیع سیلندر در زاهدان با یکدیگر دیدار و گفت وگو کردند.

در این دیدار برنصب دستگاه کارتخوان درمراکز عرضه و خودروهای عرضه کننده سیلندر گاز مایع استان، افزایش تعداد خودروهای توزیع کننده سیلندرگاز مایع در سطح شهر و توجه ویژه به توزیع به موقع اشتراک تاکید شد.

محمودرضا رحمتیان، سرپرست سازمان صمت استان در این دیدار با بیان اینکه 25 مرکز غیرمجاز شارژ  ال پی جی در زاهدان تعطیل شده، گفت: خواسته ما این است که سیلندرگاز به مشترکین و مصرف کنندگان خانگی به موقع برسد و تمامی شرکت های توزع گازمایع باید به این مهم توجه ویژه داشته باشند.

رحمتیان افزود: با توجه به شرایط پیش آمده به تمامی شرکت های توزیع کننده گاز مایع در استان ابلاغ شده که چنانچه نتوانند نسبت به جذب سهمیه گاز آذرماه اقدام کنند، پرونده تخلف در زمینه عدم اجرای تعهد برایشان تشکیل و جهت صدورحکم به تعزیرات حکومتی ارسال خواهد شد.

وی ادامه داد : یکی از عمده مشکلات بوجود آمده تغییر مصرف و استفاده گاز در سایر مصارف از جمله گرمایشی و خودروهایی که مجهز به سیستم گاز مخزنی ال پی جی به صورت غیرقانونی شده اند است که می تواند خطرات جانی هم برای دارندگان این خودروها داشته باشد.

وی تصریح کرد: بازدیدهای گسترده ای توسط بازرسان این سازمان از سطح بازار و مراکز شارژ  ال پی جی صورت گرفت و بیش از 25 مرکز شارژ غیرمجاز  ال پی جی در این زمینه تعطیل شدند. همچنین به انها ابلاغ شده که به هیچ عنوان حق شارژ مخازن نصب شده برروی خودروها را نداشته و درصورت مشاهده خرید و فروشبا آنها برخورد خواهد شد.

شناسایی 4 دکه فروش غیرمجاز سیلندرگاز
محمد قاسمی، معاون اموربازرسی و حمایت از حقوق مصرف کنندگان سازمان صنعت ، معدن و تجارت استان نیز در این جلسه، اظهار کرد: طی گشت های مشترک برگزار شده با حضور نمایندگان فرمانداری ، دادستانی ، تعزیرات ، نیروی انتظامی و استاندار، 4 دکه فروش غیرمجاز سیلندرگاز با تخلف گرانفروشی به میزان 12 میلیون و 300 هزار ریال شناسایی شدند و 85 سیلندر 11 کیلویی نیز توقیف و دراختیار شرکت پرسی ایران گاز قرار گرفته است .

مصرف گازمایع 2.5 برابر افزایش پیدا کرده است
در ادامه حدادی، مدیرعامل شرکت پرسی ایران گاز ایران نیز در این جلسه متعهد شد تا با قیدفوریت در زمینه مطالبات خواسته شده از سوی مردم و مسئولین اقدام کند.

وی توزیع اشتراکی سیلندرگاز مایع را بهترین روش برای رسیدن گاز مایع به دست خانوارها و مصرف کنندگان واقعی عنوان کرد و گفت: شرکت پرسی ایران گاز 100 هزار اشتراک سیستان و بلوچستان دارد که از این ظرفیت می توان جهت خدمت رسانی بهتر به مردم استفاده کرد.

حدادی تصریح کرد : بزرگترین مخزن ذخیره سازی ریلی کشور را در زاهدان طی سالهای گذشته راه اندازی کرده ایم و 150 دستگاه نیسان برای توزیع شهری گاز در استان داریم.

مدیرعامل شرکت پرسی ایران گاز کشور با بیان اینکه درقبال تمامی مردم سیستان و بلوچستان مسئولیت داریم و با تمام توان آن را اجرایی خواهیم کرد، ادامه داد: از تعداد کل 60 واگن دراختیار این شرڪت در سراسر کشور، 15 واگن را به حمل گازمایع از اصفهان به زاهدان را اختصاص خواهیم داد.

وی درپایان، خاطرنشان کرد : پس از افزایش قیمت بنزین در کشور مصرف گازمایع 2.5 برابر افزایش پیدا کرده است. در سیستان و بلوچستان با توجه به اینڪه خودروهای زیادی مخازن گازمایع  " ال پی جی " نصب کرده اند برای اعمال مدیرت بهتر باید جایگاه های سوخت ال پی جی احداث شود تا صف خودروها از توزیع خانوارها جدا شود.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۱۸۲۱۷


ارسال