پنجشنبه ۱ آبان ۱۳۹۹ ,22 October 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
رئیس منابع طبیعی وآبخیزداری شهرستان کنارک گفت: بسیج همگانی نهالکاری در بخش «زرآباد» شهرستان کنارک با حضور معتمدین، علما، مسئولین و دهیاران واقع در جنوبی ترین نقطه استان سیستان و بلوچستان برگزار شد.
به گزارش عصرهامون، اکبر قدوسیان در گفت و گو با چهاربهاران بیان کرد: یکی از مهم‌ترین اهداف منابع طبیعی اجرای نهضت فرهنگ‌سازی درختکاری در میان عموم است که این مهم در آیین آغاز به‌ کار نهضت ملی نهال‌کاری همگانی برای ایرانی سرسبز در کنارک آغاز شد.

وی با بیان اینکه در مجموع قرار است حداقل ۱۴ میلیون اصله نهال در سطح کشور تا هفته منابع طبیعی در اسفند ماه کاشته شود افزود: امکان افزایش این تعداد نهال با مشارکت عموم مردم وجود دارد تا علاوه بر ترویج فرهنگ درختکاری به رشد سرانه فضای سبز برسیم.

رئیس منابع طبیعی و آبخیزداری کنارک ادامه داد: در این آیین روحانیون، بسیجیان، همیاران طبیعت، مسئولین و اقشار مختلف مردم در نهضت ملی نهال‌کاری همگانی برای ایرانی سرسبز در بخش زرآباد مشارکت داشتند.

وی با اشاره به اینکه باید در این نهضت از ظرفیت‌های مردمی به شیوه مطلوب استفاده کنیم خاطرنشان کرد: در این راستا باید به گونه ای برنامه ریزی و عمل شود که حفاظت از منابع طبیعی ملی به یک فرهنگی عمومی تبدیل شود.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۱۸۲۲۴


ارسال