پنجشنبه ۱۶ مرداد ۱۳۹۹ ,6 August 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۱۸:۱۳
ارتفاع بارش های پاییز در ایرانشهر به 50 میلی متر رسید
 
سرپرست اداره هواشناسی ایرانشهر گفت: بارندگی های 24 ساعت گذشته در ایرانشهر سبب شد تا مجموع بارش های این شهر از ابتدای سال زراعی تا امروز به 50.6 میلی متر برسد.
مجید خواجه زاده در گفت و گو با عصرهامون، اظهار داشت: در شبانه روز گذشته از 16 ایستگاه بارانسجی و هواشناسی تحت مدیریت هواشناسی ایرانشهر بارندگی گزارش شده که بیشترین میزان بارش با مقدار 22 میلی متر مربوط به ایستگاه «میرآباد لاشار» بوده است. 

وی ادامه داد: از ایستگاه های « سرمیچ میان شهر لاشار» 13 میلی متر، « بهشت اباد بمپور» 12.5 میلی متر، « گوروک احمدآبادجلگه» 12 میلی متر و « مركز تحقيقات بمپور» 11.9 میلی متر باران گزارش شده است.

سرپرست اداره هواشناسی ایرانشهر افزود: خروجی نقشه های پیش یابی و مدل های عددی نشان می دهد که فردا به صورت موقت بارندگی ها در ایرانشهر متوقف می شود اما انتظار می رود با ورود موج بارشی جدید از عصر سه شنبه،  بارش باران، رگبار و رعد و برق، تندباد لحظه ای و صاعقه نواحی مرکزی استان را فرا گیرد.

خواجه زاده ادامه داد: انتظار می رود در جریان فعالیت این سامانه بارشی در روزهای چهارشنبه و پنج شنبه شاهد آبگرفتگی معابر، سیلابی شدن مسیل ها و طغیان برخی رودخانه های محلی در مرکز استان باشیم.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۱۸۲۲۷


ارسال