پنجشنبه ۱ آبان ۱۳۹۹ ,22 October 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۹ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۰۸:۴۳
برگزاری کارگاه تخصصی ویژه تالاب بین المللی خورباهو و خلیج گواتر
 
مدیرکل حفاظت محیط زیست سیستان و بلوچستان گفت: اولین کارگاه تدوین برنامه ارتباطات، آموزش، مشارکت و آگاهی افزایی (سیپا) برای تالاب بین المللی خور باهو و خلیج گواتر با حضور نمایندگانی از دستگاه‌های اداری چابهار در این شهرستان برگزار شد.
وحید پورمردان در گفت وگو با عصرهامون افزود: در این کارگاه طی یک فرایند مشورتی نقش و رابطه دست اندرکاران تالاب‌ها، تاثیراتی که می‌توانند بر حفاظت و بهره‌برداری پایدار از تالاب‌ها داشته باشند، میزان قدرت و نفوذ آن‌ها در تدوین و اجرای برنامه‌های سیپا همچنین معین کردن دست اندرکاران اولیه و ثانویه مورد تحلیل و بررسی قرار گرفت.


وی ادامه داد: تدوین برنامه ارتباطات، آموزش، مشارکت و آگاهی افزایی (سیپا) به عنوان یکی از اهداف راهبردی در برنامه مدیریت جامع زیست بومی تالاب‌ها و به منظور اجرایی کردن توصیه کنوانسیون رامسر مبنی بر تدوین این برنامه در راستای حفاظت و بهره برداری خردمندانه و پایدار از تالاب‌ها در دستور کار سازمان حفاظت محیط زیست و ادارات کل استان ها قرار دارد.
 
مدیرکل حفاظت محیط زیست سیستان و بلوچستان تصریح کرد: از طرفی پایین بودن سطح آگاهی گروه‌های مختلف جامعه از سازوکارهای طبیعی تالاب‌ها می‌تواند تاثیرات بسیاری زیادی بر تخریب تالاب‌ها داشته باشد که داشتن برنامه‌ای راهبردی، مدون و اجرای منظم و منسجم آن برای افزایش سطح آگاهی های عمومی، افزایش مشارکت گروه های مختلف، تقویت ارتباطات میان بخش های مختلف و... امری ضروری به نظر می رسد.

شایان ذکر است تالاب خورباهو و خلیج گواتر یکی از تالاب‌های با اهمیت بین المللی در کشور است که در سال 1378 در کنوانسیون رامسر به ثبت رسیده است.
 
انتهای پیام/
 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۱۸۲۲۹


ارسال