دوشنبه ۱۶ تير ۱۳۹۹ ,6 July 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۹ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۰۸:۵۸
در راستای تحقق فرامین رهبر انقلاب صورت گرفت؛
جذب بیش از6هزار واجب التعلیم فاقد مدارک هویتی در جنوب شرق کشور
 
مسئول دبیرخانه كمیسیون فاقدین شناسنامه و مشكوك التابعین شورای تامین سیستان و بلوچستان از جذب افزون بر 6هزار واجب التعلیم فاقد مدارک هویتی در راستای تحقق دستور مقام معظم رهبری خبر داد.
میثم برازنده در گفت وگو با عصرهامون گفت: در راستای تحقق فرامین مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه هیچ فرد ساکن ایران نباید از تعلیم محروم بماند و لازم است تا ادامه تحصیل دهد طرحی به تصویب رسید که بر اساس آن همه افراد واجب التعلیم حتی اگر تبعه این کشور نباشند می توانند در مدارس ثبت نام کنند.
 
وی افزود: در همین راستا تاکنون تنها در 8شهرستان سیستان وبلوچستان 6هزار و549 واجب التعلیم فاقد مدارک هویتی در مدارس استان به صورت رایگان ثبت نام کرده و مشغول به تحصیل هستند.
 
وی تاکید کرد: این آمار صرفاً مربوط به 6شهرستان استان است که طبیعتاً در جمع بندی نهایی سایر شهرستان ها به رقم قابل ملاحظه ای خواهیم رسید و این موضوع را می توان هدیه مقام معظم رهبری به خانواده های اتباع بیگانه ای بدانیم که در خاک جمهوری اسلامی ایران ساکن هستند و تا پیش از این امکان تحصیل برایشان وجود نداشته است.
 
به گفته برازنده؛ تاکنون آمار قطعی شهرستان های زاهدان، چابهار، زهک، خاش، هیرمند، نیمروز، میرجاوه و هامون به این دبیرخانه ارسال شده که از این میان در مرکز استان بیشترین آمار جذب گزارش شده است.
 
مسئول دبیرخانه كمیسیون فاقدان شناسنامه و مشكوك التابعین شورای تامین سیستان و بلوچستان ادامه داد: شهرستان زاهدان با جذب سه هزار و158 واجب التعلیم بازمانده از تحصیل در رتبه اول این شش شهرستان قرار دارد و به دنبال آن نیز شهرستان های میرجاوه و چابهار با آماری به ترتیب 824 و 818 نفر هستند.
 
انتهای پیام/
 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۱۸۲۳۱


ارسال