دوشنبه ۱۶ تير ۱۳۹۹ ,6 July 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۹ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۲۱:۳۸
رئیس پلیس راهور خبر داد:
اجرای طرح همیار پلیس در مدارس سیستان وبلوچستان
 
علی نام درست از اجرای طرح همیار پلیس در 720 مدرسه سیستان وبلوچستان خبر داد.
علی نام درست در گفت و گو با عصرهامون گفت: یکی از طرح های عملی بسیار خوبی که توسط پلیس راهنمایی و رانندگی و با مشارکت سازمان آموزش و پرورش اجرا شد طرح "همیار پلیس" می باشد که در قالب آن کارشناسان پلیس راهور در مدارس حاضر شده و قوانین راهنمایی و رانندگی را به دانش آموزان آموزش می دهند و در پایان به آنها کارت همیار پلیس اهدا می کنند.
 
وی افزود: این طرح تاثیر چشمگیری در ارتقای فرهنگ ترافیک در بین آحاد مختلف جامعه و در مقابل کاهش تصادفات و تلفات ناشی از سوانح رانندگی داشته که در سیستان وبلوچستان نیز به نتایج بسیار خوبی دست یافته ایم به گونه ای که در شش ماهه نخست امسال، کارشناسان ترافیک پلیس این طرح را در مدارس سطح استان اجرایی کرده اند.
 
وی تاکید کرد: طی این مدت در مقطع ابتدایی 76هزار و558 نفر، مقطع متوسطه اول 49هزار و778 نفر و در مقطع متوسطه دوم هم 51هزار و 776 نفر قوانین راهنمایی و رانندگی را آموزش دیده اند که در برخی از مدارس برای تقویت آموخته های قبلی، کارشناسان پلیس دو یا سه مرتبه مراجعه کرده و مجدداً آموزش ها را با دانش آموزان مرور کرده اند.
 
وی خاطرنشان کرد: فرهنگ سازی رفتار و آموزش فرهنگ ترافیک، موثرترین راهکار در کاهش تصادفات رانندگی است که مشارکت مردمی، تضمین کننده ارتقاء سطح آگاهی و پیشگیری از بروز تصادفات خواهد بود.
 
انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۱۸۲۵۷


ارسال